Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?



50 İş Kadını Arasında Zeynep Erkunt Armağan Uluslararası En Başarılı Kadın

50 İş Kadını Arasında Zeynep Erkunt Armağan Uluslararası En Başarılı Kadın

 

Erkunt Traktör’ün kurucusu olan Zeynep Erkunt Armağan, ağır sanayi alanında gösterdiği başarılarına bir yenisini daha ekledi. Erkunt Armağan, bu yıl şirketini en hızlı büyüten kadın yöneticiler arasında yerini aldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Women Presidenst’ Organization, ekonomik güvenilirliği ve paydaşlar arası iş birliğini teşvik etmek, rekabet gücünü ve iş büyümesini arttırmak amaçlarıyla dünya çapında şirketlerini en hızlı büyüten kadın yöneticileri sıraladığı 50 Fastest Growing WomenOwned/Led Businesses listesini açıkladı. Bu listede yer alan ilk ve tek Türk kadın girişimci olan Zeynep Erkunt Armağan bu senede bu listede yer aldı. Önceki yıllarda da bu listede yer alan Erkunt Armağan, 2004 yılında Ankara’da Türk çiftçisine yerli traktör üretmek amacıyla şirketini kurmuştu. Şirket kurulduğu günden bu yana ürün yelpazesini geliştirerek çiftçilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. North Carolina’da 12.’cisi düzenlenen ödül töreninde, Zeynep Erkunt Armağan, en başarılı 50 iş kadını arasında 31. sırada yer aldı.

Erkunt Armağan: “Women Presidents’ Organization’ın dünyanın birçok yerinden ekonomiye değer katan, günümüzde öne çıkan finans ve teknoloji gibi sektörlerin yanında erkek egemen alanlarda da faaliyet gösteren değerli kadın girişimcileri birbirine bağlayan saygın bir kuruluş. Bu başarıda Erkunt Traktör’e gönül vermiş çalışanlarımızın ve ürünlerimizi yol arkadaşı olarak gören çiftçilerimizin payı inkar edilemez. Yola çıktığımızdan beri kulak kesildiğimiz sesin sahibi çiftçilerimizin bize duyduğu güven bu biçimlerde onurlandırıldıkça, yürüdüğümüz bu yolun doğru olduğuna daha fazla inanıyoruz. Erkunt Traktör olarak, ülkemizi ve çiftçimizin bize duyduğu güveni, dünya çapında temsil etmeye devam edeceğiz.” İfadeleri ile amaçları ve hedeflerini belirtt.

Kadın Girişimcilerin Küresel Ekonomiye Katkısı 5,9 Milyar Dolar

WPO Başkanı ve Kurucusu Dr. Marsha Firestone açıklanan listede yer alan 50 şirketin küresel ekonomiye katkısının 5,9 milyar dolar olduğunu belirtti. Firestone: “Bu yıl sıraladığımız kadın girişimcilerin iş dünyasının her dalında olmasından memnunum. Erkunt Traktçr gibi, farklı büyüklüklerdeki şirketlerin temsil edilmesinden gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Amerika’nın New York eyaletinde bulunan Women Presidents’ Organization, 2000’in üzerinde kadın girişimciyi birbirine bağlıyor. İş dünyasında kadın olmanın zorluklarını ve getirdiği yalnızlığı gidermek amacıyla çalışan kuruluş, farklı kültürler, iş modelleri, iş yapma biçimlerini bir araya getirerek zengin bir ortak bilgi birikimi oluşturmayı hedefliyor.