Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle yeni evlenecekler için beyaz eşya almak en zorlu seçimlerden biridir. Peki beyaz eşya alırken nelere dikkat etmelisiniz? Detayları sizler için araştırdık...

Beyaz eşya olmadan ev olmaz desek yerinde. En azından günümüzde öyle. Eskiden ev işleri daha çok insan gücüne dayalı idi günümüzde ise ev işlerinin büyük birçoğunu elektronik aletler yapıyor. Yani daha çok ev işleri makina gücüne dayalı.  Bu ürünlerin standart bir ömrü var bu omuru arttırmak ve daha kaliteli bir kullanım için dikkat edilmesi gereken küçük ama önemli kurallar var. Elektronik aletlerin pahalılığı da ortada iken bu küçük ipuçlarını uygulayacağınızı düşünüyoruz.  Peki, bu ipuçları neler? Bunları sizin için sıraladık. Eşyalarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da yeni evlilik yoluna girmiş çiftseniz bize kulak verin.

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Çamaşır makinesi hayatımızda büyük kolaylık. Eskiden filmlerde görürdük çeşme başında çamaşır yıkarlar tokmakla döver iki kişi sıkardı. Uzun süredir çamaşır makineleri hayatımızda olduğu için biz bu manzaraya pek de aşina değiliz. Hayatımıza çamaşır makineleri ilk girdiği zaman yanda merdanesi olur makina çamaşır yıkayınca o mesanenin arasına koyup çamaşır sıkılırdı. Şimdi bu verdiğimiz örneklerim ikisi de yok. Son derece modern ürünler piyasaya sürüldü. Makinenizi almadan önce öncelikle ihtiyaçlarını belirleyin. Örneğin kaç kilo yıkama kapasitesi olan bir çamaşır makinesi sizin işinizi görür ya da kaç programlı olmalı bunlara dikkat edin. Ön yıkama ya da kısa programı olan çamaşır makinelerini almanız size tavsiyemiz olur. Buna ek olarak deterjan gözünü de kontrol ediniz. Burada önemli olan deterjan kapasitesi ve su alırken makinenin suyu sızdırıp sızdırmadığıdır.

Bulaşık makinesi nasıl almalı neye göre tercih etmeliyiz?

Bulaşık makinesi de hayatımızda önemli yere sahip.  Düşünün ki büyük bir aileye sahipsiniz ve her gün yediklerinizin bulaşığını elinizde yıkıyorsunuz. Korkunç bir durum olurdu herhalde. Bu büyük kolaylık sağlayan makineyi neye göre almalıyız peki? Öncelikli olarak programların size hitap edip etmediğine ve su elektrik konusunda tasarruf yapan A sınıfı ürünler olup olmadığına bakın ve tercihinizi bu yönde yapın. Daha sonra ise tencere tabak gibi eşyalarınızın makineye sığıp sığmadığının değerlendirmesini yapın.

/resimler/2019-4/21/1419397262389.jpg

Fırını neye göre tercih etmeli?

Girin alırken iki öncül çok önemli. Bunlardan birincisi temizlik ve yemeği pişirme kapasitesidir. Fırın kolay temizlenmeli ve yemekleri lezzetli pişirmelidir. Temizlerken kullandığınız kimyasal deterjanlar yüzeye zarar vermemelidir.  Soyulan ya da paslanan ürünler olmamalıdır.

Elektrik süpürgesi nasıl olmalı?

Elektrik süpürgesi en küçük toz tanelerini dahi çekiş gücüne sahip olmalıdır. A sınıfı olması enerji tasarrufunu arttırır. Eğer küçük bebeğimiz varsa ya da geç saatte işten gelip temizlik yapmak zorunda iseniz sessiz çalışan formda elektrik süpürgelerini tercih edebilirsiniz.