Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışan Anneler İçin Zaman Yönetimi Nasıl Olmalıdır?-

Çalışan Anneler İçin Zaman Yönetimi Nasıl Olmalıdır?


Hem işinde başarılı bir kadın olmak, hem de 10 parmağında 10 marifet bir anne olmak istiyorsunuz, ancak böyle bir şeyin gerçekten olabileceğine inanmak bile çok zor geliyor, biliyoruz. Ancak zaman yönetimi sayesinde bunun mümkün olduğunu bilmelisiniz.


Kendinize zaman ayırmak çok önemli

/resimler/2018-11/23/1600373644680.jpg

 

 

 

Hem iş hayatına çok fazla zaman ayırıyorsunuz, hem de çocuğunuzla çok fazla zaman geçiriyorsunuz, ancak bunların yanında kendinize zaman ayırmazsanız, yani sağlıklı bir zaman yönetimi yapmazsanız ne sağlıklı bir anne ne de başarılı bir iş kadını olabilirsiniz. Bunun için evde size yardımcı olacak bir hizmetli, bir dadı olması çok iyi olur. Çalışanınızla beraber haftalık bir program çıkarabilirsiniz, programı yaparken özellikle iş çıkışlarınızda ya da hafta sonlarınızda kendinizi serbest bırakmaya özen göstermelisiniz. Mesela, cumartesi günleri kendinizi farklı aktivitelere verip, o gün sinema, tiyatro gibi etkinliklere gidebilir veya alışveriş yapabilirsiniz, arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Hiçbirini yapmak istemezseniz sadece yatıp dinlenmek veya cilt bakımı yaptırmak bile size çok iyi gelecektir. Önemli olan bu boş vaktinizin size iyi hissettiriyor olması. Örneğin bir hobiniz varsa onunla ilgilenebilirsiniz, yoksa da kendinize bir hobi yaratmak için hiçbir zaman geç değil. Yeter ki siz önceliklerinizi, kendinize neyin iyi hissettireceğini bilin ve bu boş vakitlerinizi ona göre değerlendirin. Bu yaptıklarınızın hangisi sizin hem iyi bir anne olmanızı hem de işinde başarılı bir kadın olmanızı sağlayacak? Bu soruların cevaplarını biliyor olmanız çok önemli.


Kararlı olmalısınız!

/resimler/2018-11/23/1601067707848.jpg

 

 

 

İşte bu soruların cevaplarını belirledikten sonra yapmanız gereken öncelik sıranıza göre plan yapıp kararlı olmak ve buna sadık kalmak. Mesela iki ayda bir cilt bakımı yaptırmak istiyorsunuz diyelim, randevularınızı bunun için önceden belirlemeli ve randevunuza göre her şeyi önceden organize etmelisiniz. Unutmayın, zaman yönetimi her zaman çok kritik önem taşıyor! Sakın boş vermeyin. Eğer boş verirseniz, hayatınız yoğun olduğu için sürekli yeni bir şeyler karşınıza çıkacaktır. Ya da herhangi bir hobinizi yapmak için haftada birkaç saate ihtiyaç duyuyorsunuzdur, o saatler için yardımcınızla veya size yardımcı olabilecek herhangi biriyle program çıkarmanız yine çok önem taşıyor. Sizin için bunları yapmanın maddi ve manevi değerlerini iyi bilin ve acil bir durum çıkmadıkça bu sisteme sadık kalmaya çalışın.


Zaman yönetimi nasıl yapılır?

Yapmak istediğiniz aktivite veya aktiviteler her nelerse onları belirlemiş olun.
Bu oluşturduğunuz seçenekler arasından önceliklerinizi belirleyin.
Bu yapacaklarınızın ne kadar vakit alacağını, hangi günler yapmanız gerektiğini belirleyin.
Bu günleri evdeki yardımcınızla veya size yardımcı olacak herhangi biriyle planlayın.
Sakin ihmal etmeyin, kararlı olup plana uymaya çalışın.