Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışan Kadınlar İçin Hızlı Makyaj ve Bakım Tüyoları-

Çalışan Kadınlar İçin Hızlı Makyaj ve Bakım Tüyoları


Biliyoruz ki iş koşuşturmacasının arasında ne bakım yapmaya vaktiniz var, ne de sabahları makyaj yapmaya. Ancak çalışan kadınlar için birkaç hızlı makyaj tüyomuz var.
Sabah iş yerine yetişmek için acele ettiğinizi biliyoruz. Alarmla uyanıp, alelacele giyinerek çoğu zaman kahvaltı bile edemeden trafiğin içine girmek zorunda kalıyorsunuz. Peki, bu işe yetişme telaşının arasında aynı zamanda

güzel ve şık gözükmek için nasıl zaman ayırabilirsiniz?

 

Aslında o kadar zor bir şeyden bahsetmiyoruz, bunun için sadece yazımızı okumanız yeterli. Bu şekilde yarın sabah 15 dakika geç uyanabilirsiniz!
Kızarıklık ve sivilcelerle baş etmek için stick fondötenleri tercih edebilirsiniz. Ten renginize tıpatıp uyan bir stick fondöten seçerseniz, kızarıklık ve sivilceleri yok ederken hata yapsanız bile fark edilmeyecektir.
Kirpik kıvırıcı gözlerinizi daha büyük, kirpiklerinizi ise daha uzun göstermek için vazgeçilmez bir üründür. Bu nedenle zamanınız ne kadar az olursa olsun kirpik kıvırıcı kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
Far veya eyeliner kullanmayı tercih etmeyenler için, kirpiklere siyah ya da koyu kahverengi rimel sürmek yüzünüze canlılık katmak için yeterli olacaktır.

Sabahları dudaklarınızı boyamak için uzun süre uğraşmanıza gerek yok! Dudak kenarlarına kalem çekmek, içine ruj ve parlatıcı sürmekle uğraşmanıza hiç gerek yok, renkli dudak nemlendiricisi veya parlatıcı kullanarak çok daha kısa süre içinde güzel gözükebilir ve hazırlanabilirsiniz.

/resimler/2018-11/14/1103599662633.jpg

 

 

 

 

Hiç makyaj yapmamayı tercih ediyor olabilirsiniz, bu durumda da koyu renk bir ruj işinizi görecektir. Kırmızı veya bordo tonlarındaki bir ruj, en doğal halinizle de sizi çok güzel gösterecektir.
Makyajsız yüzle bile çok güzel görünmenin yollarından biri de kusursuz kaşlardır. Bunun için bir parça şeffaf dudak parlatıcısını parmağınıza alın ve kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız bu şekilde gün boyu kusursuz görünecektir.
Sabahları hiçbirinizin oje sürüp kurutacak vakti olmadığını biliyoruz. Ancak doğru dürüst bir manikür için minimum 15 dakikaya pedikür için ise minimum 30 dakikaya ihtiyacınız var. Neyse ki, tırnaklarınızın güzel gözükmesi için çok daha kısa süreli bir yol var.

Öncelikle tırnaklarınızın içini temizlemeniz gerekiyor, sonrasında ise tırnak diplerinize bir parça krem sürmeniz. Koyu renk oje her türlü kusuru göstermesi açısından risklidir. Bu nedenle, şeffaf ve renksiz bir tırnak parlatıcısı ya da açık pembe oje sürmenizi tavsiye ederiz. Açık renk veya renksiz ojelerde kusurun gözükmesi riski çok daha düşüktür.
Ancak şunu unutmayın ki, hangi renk oje sürerseniz sürün sakın tek kattan fazla sürmeyin. Çünkü birden fazla kat sürdükçe ojenin kuruması zorlaşır ve bu da ojenin bozulması ihtimalini artırır.
Çalışan bir kadın olmanız durumda her an her ihtimale karşı hazırlıklı olmanız lazım. Örneğin manikür yaptırdınız ve o sürdükleri mükemmel ojenin ertesi gün kalktığınızda bozulduğunu fark ettiniz, hatta kırılmış ve çatlamışlar, sakin panik yapmak yok! Bulduğunuz herhangi bir ojeyi tek kat halinde sürüp silin, böylece alttaki koyu renk oje de kolaylıkla çıkmış olacaktır.

Sürekli ojeli tırnaklardan bahsettik ancak bu ojesiz tırnaklar bakımsız gözükecek demek değil. Gece yatmadan önce tırnak diplerinize ve ellerinize sürdüğünüz yoğun nemlendiricilli bir krem ojesiz tırnaklarınızın bakımlı gözükmesi için yeterli olacaktır.

/resimler/2018-11/14/1104504507417.jpg

 

 

 

Yapılan araştırmalar sonucunda kadınların cilt bakımlarına günde ortalama 10 dakika ayırdığını gösteriyor. Ancak bu zamanı yarı yarıya kadar indirmek mümkün.
Sabah aldığınız duşun süresini ve özellikle suyun sıcaklığını azaltmak bu noktada çok önemli. Suyun altında uzun süre kalmak, özellikle de sıcak suyun altında kalmak çok gereksiz bir davranıştır hem de cildinizin doğal yağlarından arınmasına neden olarak zararınıza olur.

Sabahları size zaman kazandıracak en önemli şeylerden biri de gece yatmadan önce cildinizi temizlemek olacaktır. Sabah kalktığınızda zaten temiz olan cildinizi tekrar yıkamanıza hiç gerek.
Aynı zamanda uykuda geçen vakti de güzelliğiniz için değerlendirebilmek mümkün. Retinol veya glikolik asit içeren bir maskeyi gece yatmadan önce yüzünüze sürün. Bu gece boyunca yüzünüzü ölü derilerden arındıracaktır ve sabah kalktığınızda arınmış olan cildiniz oldukça parlak gözükecektir.
Ancak cildiniz duyarlıysa farklı bir yol denemeniz gerekebilir. Bu durumda da yüzünüzü salisik asit içeren bir maddeyle yıkayıp, hyaluranik asit içeren bir kremle nemlendirmeniz gerekmektedir.
Gelelim saçla ilgili ipuçlarımıza, eğer saçlarınız uzunsa, gece iki yandan saçlarınızı örüp yatarsanız hem birbirlerine dolaşmalarını engellersiniz, hem de dalgalarınız son derece düzgün olur. Parlaklık veren bir serum kullanmak da saçlarınız için çok iyi olacaktır.
Kullandığınız yastık kılıfı da saçlarınızın bakımlı gözükmesi için son derece önemli. İpek ve saten yastık kılıfı kullanırsanız fönünüzün dayanma süresi uzayacaktır. Aynı zamanda bu yastık kılıfları sayesinde sabahları yüzünüzde yastık iziyle uyanmazsınız.