Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışan Kadınlar İçin Kolay Ev Temizliği Püf Noktaları-

Çalışan Kadınlar İçin Kolay Ev Temizliği Püf Noktaları

İster ev kadını olsun ister çalışan başarılı bir kadın? Herkesin yapması gereken ve göz korkutucu bir iştir ev temizliği ve ne kadar ertelersek erteleyelim yapmamız gerekir.
Bu yazıyı özellikle çalışan kadınlar için yazıyorum. Çünkü ev temizliği daha çok çalışan kadınların gözünü korkutan bir iştir.

Yoğun iş hayatı, çocuklar varsa evde çocuklarla geçirilen zaman derken bu koşuşturmacalar içinde temizliğe ayıracak vaktimiz kalamayabiliyor. İşin içinden çıkamayacağınızı düşündüğünüz zamanlar olabilir, bu zamanlarda eve temizliğe gelen kadınlar size yardımcı olabilir ancak yine de mutlaka sizin yapmanız gereken işler vardır ve bunlardan kaçamazsınız.

Birçok çalışan kadın veya ev kadınları zaman kalması adına temizlik işini genellikle hafta sonuna erteliyor. Durum böyle olunca, dinlenmemiz gereken hafta sonlarını ev işlerine ayırmış oluyoruz ve tatili feda ederek kendimizi strese sokuyoruz.

GÜNLÜK İŞ BÖLÜMÜ YAPARAK HAFTA SONU EV İŞİ STRESİNDEN KURTULABİLİRİZ!

 

Nasıl mı olacak?

/resimler/2018-11/14/1107289197909.jpg

 

 

 

 

Bütün işleri tek bir günde yapmak zorunda değiliz. Günde sadece 20 dakikamızı ayırarak hafta sonu ev işi yükünü azaltmamız mümkün. Hafta içi bir gün belirleyip o gün çamaşırları yıkamak, yatmadan önce belli bir süre ayırıp ütü yapmak mümkün. Çalışan kadınlar için ütü işi oldukça zahmetli, biliyorum. Ancak, hafta sonu yapacağınız planları düşünerek kendinizi motive edebilirsiniz.

Her akşam yatmadan önce evi bir toplamak, küçük çocuklarınız varsa oynadıkları oyuncakları toplayıp yerlerine koymak, ortalıktaki gereksiz eşyaları toplamak hem iş yükünüzü hafifletecek hem de tatil günlerinizde size kalan işi azaltacak ve kalan işlerinizi daha rahat şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Hafta sonları yemek yapmakla uğraşmak istemiyorsanız, cuma akşamından yemeklerinizi hazırlayın ve dolabınıza koyun. Böylece hafta sonları bir de yemek yapma derdiniz olmayacaktır. Mutfakta yemek yaparken, aynı zamanda beklediğiniz süreyi değerlendirebilir ve bu sırada tezgahı toparlayıp, mikrofiber bezlerle dolapların yüzeylerini silebilirsiniz.

Unutmayın, evi kirli gösteren şey aslında dağınıklıktır. Eğer siz düzenli ve pratik olmaya kendinizi alıştırırsanız hem iş yükünüzü hafifletir hem de hafta sonu kendinizi telaşa düşürmemiş, strese girmemiş olursunuz.