Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışan Kadınlara Mutluluk Tavsiyeleri-

Çalışan Kadınlara Mutluluk Tavsiyeleri


Çalışma hayatında karşılaşılan sorunlarla baş ederken kadınlar; erkeklere göre biraz daha fazla zorluk çekmektedir. Son derece stresli ve bir o kadar da yorucu bir tempo içerisinde olmayı gerektiren iş hayatı; geçim sıkıntıları ve ailevi sorunlar ile birleştiği takdirde başa çıkılamayacak bir hal almaktadır. Kadınların tüm bu sorunlarla başa çıkabilmesi için uzmanların çalışırken mutlu olmak için verdiği tavsiyelere hep birlikte bir göz atalım.

 

Kişisel Problemlerinizi Kişisel Tutmaya Özen Gösterin

Kadınların en sık zorlandığı konulardan bir tanesi kesinlikle kişisel sorunları iş hayatı ile karıştırmamaktır. Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğunun benzer problemler yaşadığını unutmamak gerekir. İş ve boş saatler tamamen ayırt edilmeli, çalışma saatleri içerisindeyken asla kişisel sorunlar ile ya da ev ile ilgili sorunlarla uğraşılmamalıdır. Çalışma saatinde tamamen işe odaklanılmalıdır.

 

 


Ofisinizi Yuvaya Dönüştürün

/resimler/2018-11/14/1153074720266.jpg

 

 

Normal bir işyerinde insanlar ortalama olarak 8 ile 10 saat arasında çalışmaktadır. Günümüz dünyasında değişen şartlar doğrultusunda insanlar neredeyse uyku saatlerinden bile fazla bir zaman dilimini işyerinde geçirmektedir. Saatlerinin büyük bir kısmını işyerinde geçireceğinden insanlar çalışma alanını kendi zevk ve isteklerine uygun olarak dekore etmelidir. Bir işyerinde mutlu olabilmenin en önemli şartlarından bir tanesi hiç şüphe duymaksızın rahatlık ve konfordur.


Kendinize Bir Ofis Destek Sistemi Kurun

 

 

 

Çalışırken mutlu olmanın en önemli ayrıntılarından bir diğeri ise çalışma alanında bir destek sistemi kurabilmektir. Aynı alanda çalışmış, benzer deneyimlere sahip ve tecrübeli iş arkadaşları; çalışma alanında insanların kendini güvende ve mutlu hissetmesine yardımcı olmaktadır. Benzer hayatlara ve tecrübelere sahip olan insanlar ile konuşmak stresi azaltır iken aynı zamanda da rahatlamaya yardımcı olmaktadır.


Sağlıklı Beslenin ve Bol Bol Su İçin

/resimler/2018-11/14/1154434878397.jpg

Dengeli ve düzenli beslenmek bunun yanı sıra bol su tüketmek de çalışan insanların mutlu olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli ve sağlıklı beslenmek daha güçlü bir yapıya sahip olmaya da yardımcı olur.


Organize Olun

 

İş hayatında mutlu olabilmek için düzenli olmak son derece büyük bir önem taşımaktadır. İşleri zamanında ve düzen içerisinde tamamlamak için hazırlanacak olan program çizelgesi, insanların üzerindeki çalışma yükünü de en aza indirmeye yardımcı olmaktadır. İş yerinde organize bir şekilde hareket etmek insana özgüven katarken iş stresini de en aza indirmektedir.


Hareket Edin

/resimler/2018-11/14/1156310505518.jpg

 

 

 

Özellikle ofislerde masa başı işlerde çalışan insanlar için hareket etmek son derece önemlidir. Uzun süre boyunca hareketsiz kalmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak insanı olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden çalışma süresi boyunca insanlar ara ara yerlerinden kalkıp hareket etmelidir.

İş Arkadaşlarınızı Değiştirmeye Çalışmayın

Normal hayatta da olduğu gibi iş hayatında da insanlar birbirini değiştirmeye çalışmamalıdır. Aynı zamanda iş hayatında başkalarının hareketlerinin de sizi etki altına almasına izin vermemelisiniz. İş yerinde çıkan anlaşmazlıkları ve sorunları çözmek için iş arkadaşlarınızla konuşmayı deneyin.

 

Kendinizi Ödüllendirin

Sürekli olarak işyerinde durmak ve dışarıda zaman geçirmemek mutsuzluğun en temel sebepleri arasında yer almaktadır. İş hayatında mutlu olmak isteyen herkes kesinlikle kendileri için bir ödül seçmelidir. Örneğin sevdikleri insanlar ile yiyecekleri bir akşam yemeği ya da güzel bir sinema ödül olarak seçilebilmektedir. Bu şekilde çalışan kişiler modlarını yüksek seviyede tutmalıdır.


Arada Bir Soluk Alın

İş hayatının temposu yüzünden sürekli olarak telaş içinde olmak da çalışan kadınları en fazla mutsuz eden etmenler arasında yer almaktadır. Gün içerisinde ofiste kolları iki yana açıp derin bir nefes almak insanları rahatlatmaktadır.


Pozitife Odaklanın

İş yerinizde sevebileceğiniz şeyleri belirleyin ve olaylara daha pozitif bakmaya çalışın. Ofiste bağlanabileceğiniz en küçük detay bile kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Her zaman iş ile ilgili pozitif noktalara önem vermelisiniz. Böylelikle işiniz daha eğlenceli bir yer haline gelecektir.