Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 Öneri-

Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 Öneri


Erkekler her ne kadar eskiye göre daha fazla ev işlerinde sorumluluk alsalar da, genellikle bu işleri ?´yardım´´ olarak nitelendiriyorlar ve her zaman yardım etmeyebiliyorlar. Hem bir işte çalışan hem de evdeki işleri halletmek zorunda kalan kadınların da hayatı çok daha zor hale geliyor. Toplumsal zihniyette bir değişiklik olması zor gözüküyor, hem de uzun zaman alacak gibi duruyor. Bu nedenle biz de çalışan kadınların hayatını kolaylaştırmak adına 10 öneri hazırladık.

 


1)Eşinizle iş paylaşımı yapın

/resimler/2018-12/20/1337423980549.jpg

 

 

Evli bir kadınsanız, her şeyden önce eşinizle iş paylaşımı yapmaya çalışın. Eşinizin örneğin ?´Ben asla bulaşık yıkayamam.´´ gibi sorunları varsa evi süpürme işini üstlenmesini talep edin.

 

2) Birkaç işi bir seferde halledin

Mesela çamaşırları makineye attığınızda onların çıkmasını beklediğiniz sürede yemek yapma işini aradan çıkarmaya çalışın. Her bir iş için ayrı ayrı zaman harcamayın.

 

3) Mobil uygulamaların rahatlığından faydalanın

Zamanınızı kolay yönetmenizi sağlayacak mobil uygulamaları akıllı telefonunuza indirin. Mesela alışveriş, davet ve iş gibi farklı listeler yapabileceğiniz hatırlatma servisi bulunan bir uygulama indirmek size ciddi kolaylıklar sağlayacaktır. Küçük çocuğu olan kadınlar için birçok uygulama da akıllı telefonlar için mevcut.

 

4) Güne erken başlayın

/resimler/2018-12/20/1339026013420.jpg

 

Sabah erken kalkarsanız hem işe gitmeden kendinize daha fazla zaman ayırmış olursunuz, hem de bu şekilde gün boyu daha enerjik olursunuz.

 

5) Mükemmel olmaya çalışmayın

Bazen bulaşıklar birikir, çamaşırlar zamanında yıkanmaz ya da arada bir dışarıdan yemek sipariş etmek zorunda kalabilirsiniz. Bazen kendinize izin verin, mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Ev her zaman tertemiz olmak zorunda değil.

 

6) Eşyalarınızı sınıflandırın

Aynı iş için kullandığınız eşyaları aynı yerde tutun. Örneğin temizlik malzemelerini veya ütülenecek kıyafetleri ayrı yerlere koyun. Derli toplu bir ortama sahip olursanız işlerinizi çok daha kolay ve hızlı şekilde halledersiniz.

 

7) Kıyafetlerinizi bir gece önceden hazırlamış olun

Sabah işe gitmek için kalktığımızda zamanımızı en çok alan şeylerden biri dolabın karşısında durup uzun süre ?´Bugün ne giysem?´´ diye düşünmektir. Bu sebeple sabahları ütü yapmak için de ciddi zaman kaybedebiliyoruz. Bu nedenle gece yatmadan önce bir gün sonra ne giyeceğinizi belirleyip ona göre hazırlığınızı yapıp güne rahat başlamak güne başlarken size çok zaman kazandıracak.

 

8) Eve iş götürmeyin

Mümkün olduğu kadar ofisinizden eve iş getirmemeye çalışın. Hatta bunun için gerekirse ara sıra mesaiye kalın. Hem bu şekilde bazı günler eve geldiğinizde ?´Bugün işte çok yoruldum, bulaşık yıkamam, yemek yapmam.´´ deme şansınız olur. Eve gelir gelmez kendinizi koltuğa atar ve rahatça dinlenirsiniz.

 

9) Evinizde kullanışlı alanlar yaratın

Evinizde koridor veya antre kısmına yerleştireceğiniz askılıklar şal, çorap veya kemer gibi aksesuarlarınızı ayrı ayrı bölmelere asabileceğiniz dolap içi askı bölmeleri hem evinize şık bir görüntü katacak hem de eşyalarınızın derli toplu bir şekilde tutulmasını sağlayacak. Bu şekilde evinizi toplarken ve bir şeyinizi ararken her şeyiniz yerli yerinde durduğu için zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

 

10) Geleceğinizi de kolaylaştırın

Hayatımızı kolaylaştırmak demek sadece bugünümüzü kolaylaştırmak demek değildir. O kadar yıl çalışıyorsunuz, geleceğinizi de düşünmeniz gerekiyor. Kendiniz için bir emeklilik programı bulup geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Bu şekilde sadece bugününüz değil, geleceğiniz de rahat geçer.