Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 Püf Nokta-

Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 Püf Nokta


Ne evimden ne işimden vazgeçerim diyerek hem iş hayatınızda hem de ev hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız size önemli ipuçlarımız var!
Başarılı bir iş kadını olup aynı zamanda evinizde de düzenli bir kadın olma hali ne kadar harika görünse de, bu ikisini bir arada yürütmenin zor olduğunu hepimiz biliyoruz. İş hayatınızda oldukça bakımlı görünürken evde gündelikçi kadın rolüne dönmek ise daha daha zor.
Ancak işinize devam etme kararınızla beraber aile kurma kararı da aldıysanız, bu duruma alışmanız çok fazla zaman almayacaktır. İşinizi kolaylaştıracak birçok ipucu olduğunu da unutmayın. Hem iş hayatınızda hem de ev hayatınızda başarılı olmanız için size vereceğimiz öneriler var.

/resimler/2018-11/14/1158352226650.jpg

 

 

Erken uyanın

Bu düzenli bir hayat için en önemli faktörlerden birisi. Her gün işe gitmek için kalktığınız saatten bir saat daha erken kalkmaya çalışın, başlarda zor görünecek, uykunuzdan feragat etmek istemeyeceksiniz ama zamanla olumlu etkisini çok fazla hissedeceksiniz. İlk zamanlar zor gelse bile, zamanla rahat şekilde uyanmaya başlayacaksınız ve bu düzende devam etmek isteyeceksiniz. Bu durumun en önemli avantajı ise, normalde akşama bıraktığınız birçok işi sabahtan yapmış olacaksınız, hem de sabahları akşama göre çok daha fazla enerjik olursunuz. Yapmanız gereken işleri hallettikten sonra sağlam kahvaltınızı edin ve gün için yeterli enerjiyi tekrardan toplamış olacaksınız.


Ertesi gün giyeceklerinizi önceden belirleyin

Sabah ne giyeceğimizi düşünmek birçoğumuz için ciddi bir zaman kaybı. Eğer ertesi gün giyeceklerinizi geceden belirlerseniz, sabah büyük bir vakit israfından kurtulmuş olacaksınız.


Hafta sonu yemeği

/resimler/2018-11/14/1200245197610.jpg

 

 

 

 

Hafta sonları eğlenmek hepimizin hakkı, ancak kısa bir süreyi yemek yapmaya ayırırsak hafta içi yapacağımız yüklerin birinden daha kurtulmuş oluruz. Hafta sonunun en azından bir gününü hafta içi yiyeceğimiz yemekleri yapmaya ayırmak çok önemli. Liste yapmak düzenli olmak açısından avantaj sağlayacaktır. Her gün yenilecek yemekleri liste haline getirin ve günlere bölmüş olun. Yaptığınız yemekleri buzluğa koyarsanız orada bozulmadan bekleyeceklerdir. Hafta içi işten geldiğinizde ise tek yapmanız gereken yemekleri buzluktan çıkarıp ısıtıp servis etmek olacak.


İş Paylaşımı

Size yapabileceğimiz en nacizane tavsiye, hayat arkadaşınızdan gelecek yardımdan asla kaçınmamanız! Yapılacak iş paylaşımı bu konuda çok önemli. Örneğin siz yemek yapıyor iken o ütü yapsın, yok ben ütü yapmam derse çamaşırları toplasın, atsın veya bulaşık yıkasın. Yeter ki iki taraf arasında iş bölümü olsun. Bu yapılacak iş bölümü hem sizin evdeki yükünüzü azaltacak, hem de sizi büyük bir stresten kurtaracak. İlk başlarda iş bölümünü reddedebilirler, ancak yılmayın ve bu düzeni oturtmaya çalışın.


Eşyaları kategorize edin

/resimler/2018-11/14/1224530070136.jpg

 

 

Düzen hepimizin hayatında çok önemli. Deterjanlar, mutfak malzemelerini ve daha birçok önemli eşyanızı düzenli tutmaya özen gösterin. Bu elinizi attığınız anda rahatça bulmanız konusunda size önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bunu yapmadığınız takdirde, zaten kısıtlı olan zamanınızın çoğunu evin içinde bir şeyler arayarak geçirmiş olacaksınız.


Evde iş yapmayın

Bu önceleri genellikle erkeklere söylenen bir söz olsada, zamanla artık kadınlara da sık söylenen bir cümle olmaya başladı. Elinizden geldiğince ofisinizden eve iş getirmemeye çalışın. Gerektiği taktirde bazı zamanlar iş yerinde mesaiye kalın, ancak sakın eve iş götürmeyin. Eğer eve iş götürürseniz, eve gittiğinizde iş stresinden kurtulma hayalleri yalan olur. Evde huzurlu zaman geçirmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Akıllı telefonunuzdan faydalanın

/resimler/2018-11/14/1225120226702.jpg

 

 

Teknolojideki gelişmeler sayesinde, artık akıllı telefonlarımız bize birçok konuda yardımcı olabiliyor. Hatta dilerseniz evdeki teknolojik aletlerinizi iş yerindeyken telefonunuzdaki uygulamalarla yönetebilirsiniz. Ayrıca artık fatura ödeme, alışveriş listesi ve hatta haftalık plan işlerinizi bile telefonunuzdan kolayca halledebilirsiniz.


Kullanımı kolay olacak alanlar yaratın

İşimizi kolaylaştıracak askı, kutu, sepet, dolap ve daha birçok eşyalar mevcut. Genellikle dolabımızda dağınıklık yaratıyormuş gibi görünen kemer, çamaşır, şal, çorap, şapka gibi birçok eşyayı bu hem oldukça şık olan hem de çok kullanışlı olan kutu ve sepetlere koyarak dolabınızdaki dağınıklığı yok etmiş olursunuz. Bu durum da aynı zamanda düzeni sağlamış olacağından, yine evi toparlarken harcadığınız zamanı azaltmış olacaksınız ve dinlenmeye daha fazla vakit bulacaksınız.


Sorumluluk verin


Eğer çocuklarınız varsa, eşinizle yapmış olduğunuz iş bölümüne onları da katmaktan kaçınmayın. Çocuklarınıza kendi odalarını temizlemelerini, dağıttıkça toplamaları gerektiğini sık sık hatırlatın ve yaptıklarından emin olun.
Mükemmel olacağım diye kendinizi yıpratmayın
Tüm bunları yapmak hayatınızda büyük kolaylıklar sağlayacak, ancak hepsini birden yapacağım diye sakın kendinizi yıpratmayın. Bazen bulaşıklar dağ gibi olur, ütülenecek kıyafetler birikir ; sakın panik yapmak, strese girmek yok. Bazen yemeği dışarıdan söyleyebilirsiniz. Ütüleri bekletip, o hafta başka kıyafetler de giyebilirsiniz. Kendinizi çok yıpratmamak adına ayda bir ya da iki defa eve temizlikçi kadın çağırmanızı da bu nedenle öneririz. Unutmayın ki siz her şeyden kıymetlisiniz, hiçbir şey için kendinizi yıpratmayın.