Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Çalışma Masanızda Mutlaka Bulunması Gereken Dokuz Parça-

Çalışma Masanızda Mutlaka Bulunması Gereken Dokuz Parça


Ofis masanız bütün gün iç içe olduğunuz, hatta belki ailenizden bile daha fazla haşır neşir olduğunuz size bazen kader ortağı gibi gözüken bazen de bir kabus gibi gözüken hayat arkadaşınız.... Ancak uygulayacağınız birkaç küçük detay sayesinde çalışma masanızı sizin için güzel bir yardımcıya dönüştürebilirsiniz.
Günün büyük kısmını ofis masamız karşısında geçirmemiz sebebiyle çalışma masamızın hayatımızda rahatlatıcı bir etken oynaması çok önemli. Örneğin iş yeriniz rahat giyinmeye izin veriyorken aniden bir toplantı konulması veya çok yoğun çalıştığınız bir gün arkadaşlarınıza dağınık gözükme olasılığı can sıkıcı bir durum olabilmektedir. Çalışma masamızı mümkün olduğunca rahat bir hale getirmek de bizim ellerimizde.
Ofis çalışanları olarak vereceğimiz bilgileri zaten önceden biliyor olabilirsiniz, ancak biz sizin için en önemli dokuz parçadan oluşan küçük bir derleme yaptık ve bunlar olmazsa olmaz olduğu için uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Haydi şimdi önerilerimize bakalım:

 


Ofis Ceketi

Eğer iş yerinizde resmi kıyafet zorunluluğu taşıyan bir iş kadını ya da erkeği değilseniz bahsettiğimiz ofis ceketi tabii ki blazer ceket değil. Gün boyunca arkanızda asılı duracak veya çekmecenizde bulunacak bir süveter ya da hırka gün boyu iş yerinde yaşanabilecek bir klima soğuğuna karşı çok işinize yarayacaktır.

 

Deodorant

/resimler/2018-12/20/1015278743232.jpg

 

 

Gün içinde gerek sıcak havadan gerekse de yoğun tempolu çalışmadan dolayı terleme ihtimaliniz çok yüksek. Bu nedenle masanızda veya çekmecenizde tutacağınız bir deodorant gün içinde size yüksek ihtimalle lazım olacaktır.

 

Bakım Ürünleri

Ne yaptığınızın önemi yok, isterseniz önemli bir görüşmeye gidiyor olun, isterseniz öğle arasında iş arkadaşlarınızla kahve içmeye gidiyor olun, yapacağınız birkaç küçük dokunuş kendinize olan özgüveninizi artırmakta çok önemli rol oynayacaktır. Çalışma masanızda bulundurabileceğiniz kişisel bakım ürünleri olarak ise diş fırçası, dudak nemlendiricisi, saç fırçası ve birkaç günlük makyaj malzemesi olabilir. Bu saydığımız parçalar sizi gün içinde daha özgüvenli ve daha profesyonel gösterecektir.

 

Atıştırmalık

Çalışan bir insan için gün içinde hangi saatlerde yemek yiyeceği, hatta yemek yiyip yiyemeyeceği belli olmayabilir. Bir toplantı çıkar veya işiniz uzar ve öğle yemeğine çıkamazsınız, akşam üstüne doğru acıkmaya başlarsınız. Vaktiniz varsa sağlıklı yemek tabii ki ilk tercih olmalı ancak bu gibi durumlar için çekmecenizde çabuk bozulmayacak ve uzun süre taze kalacak atıştırmalıklar tutmanız günü kurtarıcı olacaktır.


Terlik

İlk okuduğunuzda şaşırmış olabilirsiniz. Ancak malum önümüz kış ve hepimizin sırılsıklam botlarla iş yerine gitme ihtimali var. Bu nedenle ofis masanızın altında spor ayakkabı bulundurabileceğiniz gibi kapalı ortamlar için tasarlanmış yumuşak terliklerden de satın alıp çalışma masanızın altında tutabilirsiniz. Bu şekilde hem kışın soğukluğundan korunmuş olacaksınız hem de bütün gün ıslak botlarla durmadığınız için sağlığınızı koruyacaksınız.


Aksesuar

Çalıştığınız ofiste rahat şekilde giyinmeye izin veriliyor olabilir ama çalışan bir insanın her an şık görünmesi gerekebilir. Örneğin şirketin sahibi ya da sahiplerinden biri bir anda gelir, insan kaynaklarında çalışan biri gelir ve sizi yemeğe çıkarmak ister, ya da yeni açılan bir restoran vardır ve iş çıkışı iş arkadaşlarınızla oraya gidersiniz. Bunların hepsi günlük hayatta karşılaşılabilecek şeyler. Bu gibi durumlar için ofiste bir takım elbise veya daha şık kıyafetler tutamazsınız belki ama çekmecenizde aksesuarlar bulundurabilirsiniz. Topuklu ayakkabı, blazer bir ceket, kravat ya da şık bir kolye ofisinizde yanınızda bulundurabileceğiniz aksesuarlardandır. Unutmayın, her zaman hazırlıklı olmakta fayda vardır.


Kişisel İhtiyaçlarınız

Kişisel bir gereksiniminiz olduğunda mesela başınız ağrıdığında tabii ki öncelikli olarak eczaneye gitmeniz gerekir. Ama bu ihtiyacınız acil olduğunda eczane aramakla zaman kaybetmek iyi olmaz. Ağrı kesici, hijyenik ped, lens kutusu ve solüsyonu, ıslak mendil ve yara bandı çekmecenizde bulundurabileceğiniz ürünler arasında.


Kulaklık

İş yerinde elimize kahvemizi alıp, arkamıza güzelce yaslanıp iş arkadaşlarımızla muhabbet etmek hepimizin hayalidir. Ancak bazen hızlıca yetişmesi gereken, konsantrasyon isteyen işler olur. Bu gibi durumlar için kulaklık şarttır. Kulaklıktan daha iyi şekilde ?´Beni rahat bırakın!´´ mesajı veren bir şey yoktur.


Şarj Aleti

Artık herkesin elinde akıllı telefon olduğu için şarj aleti arandığında bulunması çok da zor değil. Ancak artık bütün gün hepimizin elinde telefon var ve şarjlarının bitmesi çok yüksek ihtimal. Bu nedenle ofis masanızda kendi şarj aletinizi taşımanız gün içinde size büyük kolaylık sağlayacaktır. Hatta günümüzde büyük kolaylık sağlayan taşınabilir şarj aletlerinden edinirseniz, yolda giderken bile telefonunuzu şarj edebilirsiniz.