Uyku Probleminin en yaygın 5 hatası

Carousel Fashıon Show Göz Kamaştırdı

Günlük Hayatta Enerjiden Nasıl Tasarruf Edilir

Kadınların Rolünü Güçlendiriyoruz

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Saç Bakımında Kilin Önemi

Gülben Ergen Bursalı Hayranlarıyla Buluştu

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Cilt Sağlığı İçin En Önemli Vitamin

E Vitaminin Cilde Faydaları Nelerdir.

Mükemmel ve pürüzsüz bir cilt elde etmenin tek yolu cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri elde etmesinden geçiyor. Cilt için önemli bir vitamin olan e vitaminini birçok besinden elde edebileceğimiz gibi eczanelerde satılan takviyelerden de giderebiliriz. Birçok cilt bakım ürününün içerisinde de olan e vitamini cilt sağlığında önemli bir rol üstlenmektedir.

Vitaminler cildin ve vücut sağlımızın vazgeçilmezleridir. Cilt sağlığında önemli bir etkisi bulunan e vitamini sivilce oluşumlarına, sedef hastalıklarına, güneşin sağlamış olduğu zararlı etkilerine ve yaşlanma belirtilerine karşı oldukça etkilidir.

E vitamini anti-enflamatuar özelliğe sahip olduğu gibi yağda hızlı bir şekilde eriyen bir vitamindir bu özelliği sayesinde serbest radikallere karşı mücadelecidir. Çevresel etkiler ve stres faktörleri önlemek için e vitamini Antioksidan etkilerini devreye koyar.

Eksilen e vitamini seviyesi birçok sağlık sorununu beraberinde getirdiği gibi cilt sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Erken yaşlanma belirtilerinden olan kırışıklıklar ve çizgiler yeterli e vitamini sayesinde bu belirtileri erteler ve erken yaşlanma belirtilerini yok eder.

C vitamini ve E Vitamini birlikteliği harika sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. C vitamini cildin üst seviyesine etki ederken e vitamini ise cildin alt katmanlarına inerek cildin mükemmelliğini gerçekleştirirler. Cild bariyerini güçlendirerek çevresel etkilerden dolayı oluşacak zararlara karşı cildi korurlar.

E vitamini hangi besinlerde bulunur.

E vitamini bakımından zengin besineler arasında Ispanak,  Karalahana, Kabak, Fıstık ezmesi, Badem, Kırmızıbiber, Kuşkonmaz, Avokado ve Zeytinyağı yer almaktadır.

E vitamini takviyesi kullanılmalı mıdır?

E vitamini takviyesine ihtiyacınız olup olmadığını alanında uzman olan bir doktora danışmanız size daha iyi sonuç verecektir.  E vitamini bakımından zengin besinleri tüketemiyor ve gün içerisinde bu vitaminleri alamıyorsanız mutlaka doktor kontrolünde bir takviye isteğinde bulunun. E vitamini çok fazla tüketildiğinde kanın pıhtılaşmasını engellemektedir. Birçok görüşe göre beyin kanamasına varacak etkileri gösterebilmektedir. E vitaminini doğal yollardan temin etmek daha iyi bir seçim alacaktır.

E vitamini yüz bölgesinde tüylenme yapar mı?

E vitamini cilt için harika sonuçlar elde etmemizi sağladığı gibi saç bakımında da aynı sonuçları vermektedir. Akla ilk gelen soru ise e vitamininden oluşan kremleri yüzümüze uyguladığımızda tüylenmelere sebep olur mu?  E vitaminin yüz bölgesinde tüy üretimini artırdığı yönünde herhangi bir gelişme kaydedilmemiştir. Soru işaretlerini yok etmek ve sağlıklı bir cevap bulabilmek için dermatoloğunuza başvurabilir ve istenilen cevabı uzmanından alabilirsiniz.