Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Daha Verimli Çalışma İçin 9 Yol-

Daha Verimli Çalışma İçin 9 Yol


Sık sık gün sonunda ?´Neden planladığımdan daha az iş yapabildim?´´ diye düşündüğünüz oluyordur. Bu sorun şu anki çalışma yönteminizden kaynaklanıyor olabilir. Ancak gün sonunda daha fazla iş bitirebilmiş olmak için uygulayabileceğiniz yöntemler mevcut.


1.Doğru araçları kullanın

/resimler/2018-11/14/1242132590322.jpg

 

 

 

 

 

İnsanları diğer canlılardan ayıran özelliklerinden biri araç ve gereç kullanabilme yeteneğidir. Eğer doğru araçları düzgün ve düzenli şekilde kullanmayı başarırsanız çalışma veriminiz kesinlikle artacaktır.
Bu araç bir yazılım, bir makine hatta oturduğunuz sandalye, çalıştığınız masa bile olabilir, bu araç her neyse onu doğru şekilde kullanmış olmanız gün sonunda veriminizi artırmış olumlu bir unsur olarak karşınıza çıkacaktır.


2.Zamanı ve işlerinizi iyi şekilde yönetin

/resimler/2018-11/14/1242305559447.jpg

 

 

 

Oldukça basit bir zaman yönetimi, zamanınızı faydalı kullanmada oldukça işinize yarayacaktır. Bunun için öncelikle, güne başlarken o gün hangi işleri yapacağınızı, tamamlayacağınızı belirlemiş olmalısınız.
İşlerinizi sıralandırmanız ve önceliklerinizi belirlemeniz çok iyi bir yoldur. Peki işin nasıl yapılacağına, işi kimin yapacağınna bakarak nasıl önceliklerinizi planlayabilirsiniz?
-Yöneticinizin isteklerine göre
-İşlerin bitirilmesi gereken tarihe göre
-Proje planlarına göre
-İşlerin yararlarıne göre
-İşlerin geliş sıralarına göre
-İşlerin başınıza açacağı problemlere göre gibi şeyler size öncelik planlamada yardımcı olabilir.
Bu sıralamayı yaparken işleri acil ve önemli işler olarak iki gruba ayırmak da önem arz etmektedir.


3.?´Hayır´´ demeyi öğrenin

Çalışmalarınızı aksatacak durumlarla karşılaştığınızda ?´hayır´´ diyebilmeyi öğrenmelisiniz. Acil ve özel durumları hariç sayarsak, bir iş üzerinde yoğun şekilde çalıştığınız zamanlarda etrafınızdaki kişileri sizin dikkatinizi dağıtmamaları konusunda uyarmayı başarmalısınız.


4.Aynı anda birden fazla işe odaklanmayın

?´Eş zamanlı çalışma´´ çok sık duyduğumuz bir kavramdır ancak genellikle yanlış şekilde kullanılır. Özellikle dikkat gerektiren işleri yaparken uygulayabileceğiniz bir durum değildir. Eş zamanlı çalışma konusunda en başarılı olan insanlar bile dikkat gerektiren bir iş yapmaları gerektiğinde tek bir konuya odaklanabilmektedirler. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki aynı zamanda birden fazla iş arasında geçiş yapmak yapılan çalışmanın verimini düşüren bir durumdur.


5.Verimli olmadığınız zamanı bilin

Herkesin elbette ki gün içinde verimli olamadığı zamanlar vardır. Önemli olan şey sizin bu zamanın ne zaman olduğunu bilmenizdir. Sabah mı, öğleden önce mi sonra mı? Aslında bu zamanı fark etmeniz o kadar zor değil. Her gün tekrar ettiğiniz işler sayesinde hangi zaman aralığında daha az verimli olduğunuzu anlayabilirsiniz. Sonuçta kimse bir makine değil ve bir çalışma ile uzun süre uğraşmak hepimizi yorabilir. Yorgun hissetmeye başladığınız ve artık odaklanamadığınızı hissettiğiniz anda çalışmaya ara verin, kendinizi daha fazla yormayın. Belki bir atıştırma ya da kahve molası size iyi gelecektir.


6.Verimli olmadığınız zamanları avantaja çevirmek de mümkün

Yolculuk yaparken veya diğer aktif olmadığınız çeşitli zaman aralıklarında tamamlayacağınız küçük işler, sonraları önemli olan işlerinize daha fazla zaman ayırabilmenizi sağlayacaktır.

 

7.Ara verin

/resimler/2018-11/14/1242556819494.jpg

Belki size çok uygun gözükmeyebilir, ama bir işi artık yapamadığınızı hissettiğinizde, gerçekten yorulduğunuz zamanlarda işi bir sonraki güne bırakın. Zor bir konunun çözümü belki evde yemek yaparken, ya da yatağa uzandığınızda aklınıza gelecektir. Eğer o gün içinde olmasa bile, ertesi gün daha toparlanmış ve dinç bir zihinle çalışmak kesinlikle işinize yarayacaktır.


8.Daha önce yapılmış çalışmalardan yardım alın

Kopyala-yapıştır metodu verimin artırılması gereken bazı durumlarda çok önemlidir. Eğer programlama işinde çalışıyorsanız daha önce yapılmış hazır kodlardan, bir sunum hazırlıyorsanız daha önceki sunumlardan, grafik, slayt veya yazı anlamında yardım alabilirsiniz. Taslak ve şablonları kullanmak da size zaman kazandıracaktır. Bu açıdan, şirketinizde ortak bir paylaşım dosyası açıp yaptığınız çalışmaları iş arkadaşlarınızla paylaşmanız herkesin verimliliğini iyi yönde etkileyecektir.


9.Zaman zaman evden çalışın

Zaman zaman ofis ortamında dikkatinizi dağıtan unsurlar olabilir, bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınız zamanlar evden çalışmak size iyi gelebilir. Elbette evde çalışacağınız zaman kullanmanız gereken araç ve gereçlerin elinizin altında olması, çalıştığınız çevrenin uygun olması da önemlidir. Evde ayrı bir ofisiniz ya da çalışmak için bir odanız varsa, kapısını kapayıp orada oldukça verimli şekilde çalışabilirsiniz.


Sonuç olarak

Yüksek verim, hem şirketinizin hem de çalışma ekibinizin oldukça işine yarar, peki siz etkisi ne olur?
Yapmanız gereken işleri çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.
Önemli çalışma ve kritik projelerinizi gereken vakitte tamamlayabilirsiniz.
Daha önemli çalışma ve projelere zaman ayırma şansınız yükselir.
Keyifli bir iş hayatına sahip olursunuz. İşlerin zamanında tamamlanması motivasyonunuzu artırır ve bu da iş hayatında daha mutlu bir insan olmanızı sağlar.
Verimli çalışarak artırdığınız boş zamanı kendinizi geliştirme amacıyla kullanabilirsiniz.