Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Facebook’un kripto parasını beklerken Walmart’ın ki geliyor!

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük şirketlerinden olan Facebook kripto parasını çıkaracağını duyurmuştu

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük şirketlerinden olan Facebook kripto parasını çıkaracağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından ABD’li dev perakende şirketi Walmart da kendisine ait kripto para çıkarmak için yetkili yerlere patent başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Facebook’un çıkaracağı kripto parası Libra dünyada çok büyük bir yankı oluşturmuş ve herkesin gözü Libra’ya çevrilmişti. Ancak ABD’nin ve dünyanın en büyük perakende şirketi Walmart’da kripto para çıkarmak için ilk adımı attığını açıkladı. Basına düşen bilgiler ışığında Walmart’ın çıkaracağı kripto parası Amerika doları destekli olarak piyasada olacak.

0190236564 sayılı “Blockchain tabanlı Dijital Para Birimi için Sistem ve Yöntem” adında bir patent başvurusu gerçekleştiren perakende devinin bu başvurusu 1 ağustos günü Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi olan USPTO tarafından resmi bir şekilde yayınlandı. USPTO, Walmart’ın kripto para için yaptığı patent başvurusunda “Bir dijital para birimini geleneksel bir para birimine bağlayarak bir kripto para birimi oluşturmak, bir dijital para biriminin bilgisini bir Blockchain bloğuna depolamak, bir dijital para birimini satın almak ya da ödeme aracı olarak kullanmak.” Açıklamalarına yer verdiğini belirtti.

Walmart’ın çıkaracağı kripto para sayesinde Walmart ile işbirliği yapan perakendeciler başta olmak üzere ortaklarda kolay bir şekilde depolama hizmetinden faylanabilecek ve kripto paradan normal paraya veya normal paradan kripto paraya dönüşümlerini yapabilecekler. Amerikan doları destekli olarak piyasa da olacak olması da para yatırma ve para çekme konularını son derece kolaylaştıracağını gösteriyor. Dijital paraların hızlı bir şekilde artmaya devam ettiği bugünlerde dev şirketlerin yaptığı bu ataklar ile 2020 yılının dijital para yılı olacağı konusunda konuşmalar her geçen gün daha da artıyor.