Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Google Benim İşletmem nedir?

Google´a işletmenizi kaydetmek için ücretsiz olan Google Benim İşletmem´i kullanabilirsiniz. Bu sayede müşteriniz olma potansiyelinde ki insanlara daha hızlı ulaşma imkanı elde edersiniz.

Google My Business (Benim İşletmem), yerel seo çalışmaları için ilk adım olarak değerlendirilebilecek bir uygulamadır. Ücretiz bir uygulama olan My Business, açık ara farkla dünyadaki en çok kullanılan arama motoru olan Google´da, işletmelerin litelenmesini sağlar. Bilhassa, belirli bir yer üzerindeki çalışmalar konusunda büyük bir öneme sahiptir. Google Benim İşletmem´de, işletmeniz adına hesap açıtğınızda, müşteriniz olma potansiyelini taşıyan kişilerin size daha kolay ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. İşletme hesabında belirttiğiniz bilgiler sayesinde, size yakın bir konumda bulunan kullanıcılar sizi daha kolay şekilde bulur. Müşterileriniz, sizin işletmenizin konumunu Google Haritalar´da görebiliri. Google Plus´ta işletmeniz hakkında girdiğiniz güncellemelere ulaşabilirler.

Google Benim İşletmem ne işe yarar?

Hali hazırda bir web sitesi olan pek çok kullanıcının Google Benim İşletmem hakkında en çok merak ettiği konu, Benim İşletmem´de hesap oluşturmanın kendilerine ne gibi faydalar sağlayacağıdır.

Google Benim İşletmemi´in ilk avantajı, işletmenize kurumsal bir kimlik kazandırarak, ulaşmayı hedeflediğiniz kitlenin sizi çok daha çabuk bulmasını sağlamasıdır.  Potansiyel müşterileriniz, yer bazlı aramalar yaparak size daha kolay şekilde ulaşır. Aynı şekilde, işletmeniz hakkında belirttiğiniz pek çok önemli bilgiyi de görüntüleyebilir. Google, bunların yanında, web sitenizde de destekte bulunarak sitenizin trafiğinin artmasını sağlar. Google, sizle analizler paylaşır ve siz de bunları yeni müşterilere ulaşmak ve doğru şekilde bir pazarlama taktiği geiştirmek için kullanabilirsiniz.  Bunların yanında, Google Benim İşletmem´de hesabı doğrulanmış durumda olan bir işletme, birçok kullanıcı tarafından daha güvenilir bulunur.

Google Benim İşletmem´e nasıl kaydolurum?

Google Benim İşletmem´e kayıt olmanız son derece kolaydır. Uygulamanın size sağladığı avantajlardan yararlanabilmek için mutlaka kayıt olarak bir hesap açmanız gerekir. İlk olarak yapmanız gereken, işletmenizi Google´da aratarak, daha önce listelenip listelenmediğinize ulaşmak olmalıdır. İşletmenizin arama sonucunda karşınıza çıkması, bir hesabınız olduğu anlamına gelmez. Eğer bir hesap açılmışsa ve yöenticisi siz değilseniz, hesaba sahip olmak için başvuru yaparak sayfayı sahiplenebilirsiniz.

İşletmenizi kaydedebilmek için ilk ihtyiaç duyduğunuz şey bir Gmail hesabına sahip olmaktır. Daha sonra çok basit adımlarla işletmenizi hemen veritabanına kaydedebilirsiniz.

Uygulamanın bir diğer önemli avantajı da, mobil cihazlardan da çok kolay şekilde yönetilebiliyor olmasıdır. Başka bir deyişle, ofisinizin dışında, hareket halindeyken bile işletmenizin sayfasında çok kolay şekilde güncellemeler yapabilirsiniz. Android kullanlar da, IOS kullananlar da bu uygulamayı cihazlarında kullanabilirler.

Eğer fiziksel olarak bir mağazaya ya da dükkana sahip değilseniz, ya da işletmeniz farklı bölgelerde de hizmet veriyorsa, yapmanız gereken şey Google´da, Hizmet Bölgeleri İşletmesi sayfasını kullanarak işletmenizin servis konumunu düzenlemektir.

İşletmeniz hakkında en gerekli bilgileri girdikten sonra, Google´da doğrulama işlemi yapmanız gereklidir. Bu durum, Google´ın sizin verdiğiniz bilgileri kontrol ettiği ve kabul ettiği anlamına gelir. Doğrulama işleminiz gerçekleşmeden, işletmenizin sayfasında güncelleme yapamazsınız. Bunun yanında, kullanıcıların, doğrulanmış işletmeleri daha güvenilir bulduğunu da söylemek gerekir. Genellikle doğrulama işlemi E-posta yolu ile gerçekleşir. Fakat, bazı işletme türlerinin kullanabilmesi için, telefon seçeneği de mevcuttur. Google işletmenizi doğruladıktan sonra, işletme sayfanızda güncellemeler yapabilirsiniz.  Doğrulama işleminin nasıl olacağı hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak isterseniz, Google İşletmelerim, nasıl doğrulama yapılır sayfasına göz atabilirsiniz.

Google Benim İşletmem´e kaydolurken nelere dikkat etmelisiniz?

Google Benim İşletmem uygulamasını etkili şekilde kullanabilmek için önemli bazı anahtar noktalar vardır. Bunlar arasında ilk sırada gelen, işletmeniz hakkında doğru bilgiler vermeye çalışmaktır. İşletmenizi tanıtırken, doğru bir kategori seçiminde bulunmaya ve adres, telefon, çalışma saatleri gibi bilgileri doğru şekilde vermeye dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda, müşterilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayacak anahtar kelimeler de seçmelisiniz.

Kendinizi bir anlığına bir işletmeci değil müşteri olarak düşünün ve bir işletmeye nasıl ulaşabileceğiniz konusunda kafa yorun. Verdiğiniz cevap, kesinlikle işletmeniz için önemli olan anahtar kelimeleri içeriyordur. Bu kelimeleri mümkün olduğunca kullanmaya çalışın.

Diğer bir önemli konu da, işletmenizi yansıtan görsel malzemelerdir. Firmanızın, müşterilerin aklında kalması için en önemli nokta, işletmenin logosudur. Logonun yanında, mümkün olduğu kadar fazla yüksek çözünürlüklü fotoğraf eklemeniz de aklıda kalmaya yardımcı olur. Ayrıca bu şekilde, verdiğiniz hizmeti veya sattığınız ürünleri tanıtmış da olursunuz. Fotoğrafların, kullanıcıların size ulaşması için en kolay yol olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Ocak 2018 tarihi itibariyle, Google Benim İşletmem hesaplarına video yükleme özelliğini de kullanılabilir hale getirdi. Bu da, işletmelere büyük bir avantaj sağladı. İşletmeler artık verdikleri hizmeti veya sattıkları ürünleri, videosunu çekerek tanıtma şansına sahip durumda. Hem kullanıcılar hem de işletmeler, işletmeyle ilgili videolar paylaşabiliyorlar. Bu yeni özellikten kolayca faydalanabilir ve işletmenizi tanıtan videolar ekleyebilirsiniz.

Müşterilerin bir işletmeden hizmet veya ürün almaya karar verirken dikkat ettikleri şeyler arasında en başta gelenlerden birisi de, diğer kullanıcıların ürüne ya da hizmete dair yaptıkları yorumlardır. Sizden hizmet almış ve memnun kalmış bir müşterinin pozitif yorumu, ister istemez olumlu bir etki bırakacak ve karar vermeyi daha kolay hale getirecektir. Bu sebeple, müşterilerinizin yorum yazabilecekleri bir bağlantı oluşturabilir ve onların yorum yazmasını sağlayabilirsiniz.

Google Haritalar´a işletmenizi nasıl ekleyebilirsiniz?

Google Benim İşletmem için kullanacağınız hesabınıza, Google Haritalar uygulamasına işletmenize ekleyebilir ve böylece müşterilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle, müşterileriniz, işletmenizi ziyaret edecekleri durumlarda, yol tarifinize ulaşabilirler. Aynı zamanda, Google harita uygulamasını mutlaka iletişim sayfanıza da ekleyin.

Google Benim işletmem ile web sitesi oluşturmak

Google Benim İşletmemi kullnarak bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. Bu işlem sadece birkaç dakika sürer. Google İşletme kaydınızdaki bilgileri kullanarak otomatik olarak bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Kullanmanız için farklı tasarımlar mevcuttur.  Kullanacağınız görsel malzemeler ve metinleri kolay şekilde ekleyerek, mobil cihazlarla da uyumlu bir web sitesi kurabilirsiniz. Herhangi bir teknik bilgiye de ihtiyaç duymazınız. Kolay şekilde detaylı bilgi alabilirsiniz.

Google Benim İşletmem ile ulaşabileceğiniz istatistikler

Arama sonuçlarında daha üstlerde çıkmak ve görünür bir hale gelmek uygulamanın bir diğer avantajıdır. Size müşterinizle ilgili gelişmiş bilgiler sunmaktadır. Insights adı verilen bölümü kullanarak, müşterilerin size hangi aramalar sonucunda ulaştığını tarihi belgeleriyle birlikte görebilirsiniz. Arayanlar size nasıl ulaştı, haritaları mı kullandılar, yol tarifi istendi mi gibi bilgiler size verilir. Kullanıcıların davranışlarını öğrenebileceğinzi bu bilgiler sayesinde, müşterilerin beklentilerini analtsınzı ve işletmenizin güçlü yanlarını keşfedersiniz.

Bütün bu verilerin yanında, bilgi alabileceğiniz diğer bir önemli konu ise, en çok dikkat çeken fotoğrafların hangisi olduğunu size sunmasıdır. Hangi fotoğraflarla müşterilerinizin daha fazla iletişime geçtiğiniz kolayca öğrenebilir, bu doğrultuda güncellemeler yapabilirsiniz.

Google´ın bir diğer hizmeti de, sizinle benzer şekilde hizmet veren işletmelerin fotoğraflarını da sizinle paylaşmasıdır. Bu veriler sayesinde de, paylaştığınız fotoğrafların yeterliliği hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu doğrultuda güncellemeler yapabilirsiniz.