Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Hayatı Kolaylaştıran Mutfak Sırları

Kadınlar günlük zamanlarının büyük bir çoğunluğunu mutfakta geçirirler. Özellikle çalışan kadınlar kısa süre içerisinde verimli olmaya çalışırlar. Aşağıda yazımızda paylaşacağımız mutfak sırları ile sizde mutfakta zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Kadına aitmiş gibi gösterilen birçok görev var anne olmak, ev işleriyle ilgilenmek ve çalışmak. Bunlar mecburi görevler değildir her kadın fıtratı gereği bu işleri yapmaya meyilli ve keyfi alır. Ancak hem çalışıp hem bunları yapmak kadın için biraz yorucu ya da uzun zaman gerektiren işler olabilir. Kadınlar zamanlarını doğru kullanıp birçok işi gün içerisinde yapmak isterler. Ev işleri, iş hayatı, annelik sorumlulukları ve kendi kişisel işleri gibi. Bizler de size hayatınızı kolaylaştırıp daha fazla zamanı kendinize ve sevdiklerimize ayırmanın tüyolarını vereceğiz.

Çalışıp eve geldikten sonra o yoğun ve yorucu günün ardından yemek yapmak sizin için çok cazip bir fikir olmayabilir. Sürekli dışardan da söyleyemezsiniz neticede hiçbir yemek ev yemeğinin yerini tutmaz. İşte o zaman zamandan tasarruf için birkaç şey yapmanız gerekecek.

Yemek Planı Yapın

Bir kadının belki de düşünmeye en çok zaman ayırdığı şey ? bugün ne yemek yapsam? sorusu dur. İşte bu soruya harcadığınız vakti kendinize ve sevdiklerimize ayırmak için haftalık her gün için yemek listesi hazırlayın. O gün listede ne olduğunu bilmek ve buna göre hareket etmek size fazlaca zaman kazandıracaktır. Hatta ertesi gün için yapacaklarınızın listesini bir gün öncesinden hazırlayabilir haftalık alışverişinize bu doğrultuda yon vererek tasarruf da sağlayabilirsiniz.

Artan Yemekleri Uygun Koşullarda Muhafaza Edin

/resimler/2019-3/13/0047239786984.jpg

Her gün yemek yapmak zorunda değilsiniz bir yemeği iki gün ısıtıp yiyebilirsiniz. Ancak bunun için yemeği uygun koşullarda saklamanız gerekecektir. Hazır ısıtmaktan da bahsetmişken bir yemeği 3-4 kereden fazla ısıtmak yemeklerin besin değerlerini kaybetmesine sebep olacağı gibi hastalıklara da davetiye çıkaracaktır. Bu yüzden tavsiyeniz yemekleri olabildiğince az günde az miktarda ısıtarak tüketmeniz olacaktır.

Yiyecekleri Hazırda Bekletin

Bazı yiyecekleri önceden hazırlamak size zaman kazandıracaktır. Örneğin salata malzemelerini önceden doğrayıp buzlukta bekletebilirsiniz. Ya da tüm malzemeyi doğrayıp hava almayan saklama kaplarına koyabilirsiniz. Mevsiminde aldığınız meyve sebzelerden de konserve kurmak size büyük bir zaman kazandıracaktır. Mesela domatesi sos olarak kullanmak istediğinizde domatesi tek tek rendelemek yerine daha önce yaptığınız konservesi kullanabilir ve zaman kazanmış olabilirsiniz.

Hızlı Kabuk Soyma

Kabukları soymak fazlaca zahmetli bir iş. Bu yüzden zamandan kazanmak için soğanları önceden soyup ve doğrayıp buzluğa atıp dondurabilir istediğiniz zamanda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde sarımsakları da su dolu bir kapta birkaç gün bekletmek daha kolay soyulmalarına sebep olacaktır. Domatesleri soymanın kısa yolu ise sokmamak yani altına ince çizikler attığınız domatesleri kaynar suda az mir miktar haşlayıp soğuk suya koyarak kolayca soyabilirsiniz.

Hamur işlerini buzlukta saklayın

Pişirdiğiniz lezzetli kek kurabiye ve poğaça gibi besinleri oda sıcaklığına gelene kadar soğutup hava almayacak şekilde buzdolabı poşetlerine koyarak buzlukta muhafaza edebilirsiniz. Böylece hem tazeliğini koruyacak hem de size zaman kazandıracaktır.