Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?



Hızlı Ev İşi Nasıl Yapılır?-

Hızlı Ev İşi Nasıl Yapılır?


Yazımızı okuyarak hızlı temizlik yapmanın ipuçlarına sahip olabilir ve temizliğe ayırdığınız zamanı azaltarak hafta sonunuzu daha kaliteli geçirebilirsiniz!
İşinde başarılı bir kadın veya oldukça iyi bir anne olabilirsiniz, ancak eğer evinizde çalışan yardımcılarınız veya evinize düzenli olarak gelen bir temizlikçiniz yoksa ev temizleme işi yapmanız gereken işler arasında en üstlerde olacaktır.
Ancak, ev temizleme konusunda daha pratik ve daha zekice davranırsanız hem temizliğe ayırdığınız saatleri azaltabilirsiniz hem de temizliği sizi çok yoran bir işkence olarak görmekten kurtulabilirsiniz.
Sizin için hazırladığımız ipuçları, evinizi temizlerken zaman kazanmanızı sağlarken, daha az yorulmanızı da sağlayacak; aynı zamanda evinizin her zaman olduğundan daha düzenli ve hijyenik olmasını sağlayarak yaşam kalitenizi de geliştirecek.

 


Mutfakta hızlı temizlik nasıl yapılır?

 

 

/resimler/2018-11/24/0947239032537.jpg

 

 

 

 

Birçoğumuz için mutfak temizliği her gün yapılması, ilgilenilmesi gereken bir iştir. Ancak şimdi size vereceğimiz ipuçları sayesinde mutfak temizliği zaman alan bir iş olmaktan çıkacak.
Mesela, yemek pişirirken aynı zamanda kullandığımız malzemeleri bulaşık makinesine doldurup etrafı temizlersek, yemeğin ardından koca bir bulaşık yığını bizi beklemeyecektir. Yemekten sonra tek yapmanız gereken yemek sonrasında çıkan bulaşıkları makineye kaldırmak ve yemekten arta kalanları toplayıp lavaboyu güzelce temizlemek olacaktır. Sonrasında kendinize kalan vaktin ne kadar arttığını göreceksiniz.

Günlük mutfak temizliği denildiğinde tabii ki mutfakta işimizi kolaylaştıran araçlardan bahsetmemek olmaz. Bunlardan bazıları mikrofiber temizlik bezleri, kullan-at peçeteler ve mutfak kirleri için özel olarak tasarlanmış yüzey temizleyicileridir. Günlük mutfak temizliğimizi hızlandırmak istiyorsak, bu saydıklarımızdan faydalanmak da temizlikte size zaman kazandırması ve mutfağınızın daha temiz olması için oldukça yararlı olacaktır.

Ayrıca mutfak temizliğinde oldukça işimize yarayacak bir kural var: ?´Bire bir kuralı´´. Bu kuralı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bulaşık makinesini her çalıştırdığınızda içerisine bir buzdolabı rafı koyabilirsiniz.

Başka bir örnek ise, mutfağı her süpürdüğünüzde mutlaka mutfak dolaplarını temizlemeyi de kendinizde alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bu kuralı düzgünce uygulamaya alıştığınızda uzun aralıklarla ciddi temizlikler yapmanıza gerek kalmayacak, çünkü sık sık ama kısa aralıklarla yaparak zaman kazanmış ve evinizi tertemiz yapmış olacaksınız.
Bu kuralı uzun süre kullandığınızda, büyük çaplı bir temizliği uzun süre yapamadığınız zamanlarda bile dolap raflarınızın içinin, buzdolabının içinin ne kadar temiz kaldığını görmüş olacaksınız.

 


Banyoda hızlı temizlik nasıl yapılır?

/resimler/2018-11/24/0946037155893.jpg

 

 

Biliyoruz ki, birçoğumuz için banyoyu temizlemek en sıkıcı ve en istenmeyen işlerden biridir. Ancak vereceğimiz ipuçları sayesinde, bu alanda da hızlı ve kolay şekilde harikalar yaratabilirsiniz!
Banyo temizliğinde de aynı mutfak temizliğinde olduğu gibi işimizi kolaylaştıracak ürünlerden kullanmak size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Özellikle tek kullanımlık temizlik mendilleri banyo temizliğinde iş kolaylaştırmaya bire birdir. Bu temizleme mendilleri sayesinde lavabodan tuvalete, duş teknesinden banyo aksesuarlarına kadar birçok alanı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Hem de oldukça hızlı şekilde!
Zaman kazanmak için alışkanlık haline getirmeniz gereken şeylerden biri duşa girmeden önce duş teknesini deterjanla bir ovalamak, duştan çıktıktan sonra ise leke kalmaması için cam sil ve bir sünger yardımıyla duşa kabinin camlarını kısaca silmek olacaktır. Yapması o an için oldukça kısa ve kolaydır ve uzun vadede bunları alışkanlık haline getirdiğinizde faydasını göreceksiniz. Bu işlemler sayesinde aynı zamanda banyonuz her zaman temiz kalacaktır.
Temiz ve düzenli banyo için geriye kalan şeyler ise sadece makyaj ürünlerinizi ve diğer kişisel bakım ürünlerinizi bir sepet içinde tutmak, yerleri paspaslamak ve tuvaleti temizlemektir.

 


Yatak odasında hızlı temizlik nasıl yapılır?

/resimler/2018-11/24/0947401694853.jpg

 

 

 

Yatak odasını hızlı şekilde temizleyebilmek için öncelikle odanızı her daim toplu ve düzenli tutmanız gerekmektedir. Bunun için de ?´çıkarttığınızı hemen yerine koymalısınız.´´
Sabahları işe giderken birçoğumuz dolabın karşısında durup uzun süre ne giysem diye düşünüyoruz, ancak elimize aldığımız her şeyi sonrasında yatağın üstüne fırlatmak doğru bir seçim değil! Çıkarttığınız kıyafetlerden giymeyi düşünmediklerinizi ortalıkta bırakmak yerine hemen dolaba geri asmalısınız. Bu düzeni oturttuğunuzda yatak odanızı temizlerken öncesinde etraftaki dağınıklığı toplama işiyle uğraşmayacaksınız ve bunun size ne kadar zaman kazandırdığını göreceksiniz.
Çamaşırlarınızı haftalık olarak yıkamak yerine her akşam eve geldiğinizde evi toplama aşamasında odada biriken kirli çamaşırları çamaşır makinesine atabilir ve onları günlük olarak yıkayabilirsiniz. Akşam keyifle televizyon karşısında otururken, kurutma makinesinden çıkan çamaşırları katlayıp yerlerine geri koymak da sizin için zorlayıcı bir iş olmayacaktır.

 

 

Salonda ve odalarda hızlı temizlik nasıl yapılır?

/resimler/2018-11/24/0948019658319.jpg

 

 

 

Evin diğer bölümleriyle karşılaştırıldığında salon temizliği çok daha kolay olmaktadır. Çünkü sadece kumandaları yerlerine koymak, dergi ve gazete dağınıklığını toparlamak ve toz almak bir anda salonunuzu pırıl pırıl yapacaktır. Eğer birazcık daha salona ayıracak vaktiniz var ise, yerleri süpürebilir ve paspaslayabilirsiniz. Bu salonunuzu çok daha mükemmel hale getirecektir.
Bu verdiğimiz hızlı temizlik ipuçları tabii ki ayda 2 veya 3 kere yapılan genel temizliğin yerini tutmayacaktır, ancak temizlik konusunda yapacağınız bu küçük değişimlerle genel temizlik gününe kadar önceki zamanlarınıza göre evi çok daha temiz tutabilir ve o büyük temizlik gününde evinizin temizliğini çok daha kısa sürede ve kolayca halledebilirsiniz.