Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?İş Görüşmelerinde Nasıl Giyinmeli?

İş görüşmesinden mutlu ayrılmak istiyorsanız gitmeden önce kriterleri sağlamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca giyim tarzınızın da sizinle ilgili ilk bilgileri vereceğini unutmayınız.

İş görüşmesine giderken aklınızda tutmanız gereken birçok önemli nokta vardır. Bunlar arasında en çok yer tutanlardan birisi de giyim kuşamdır. Tercih ettiğiniz kıyafetin kumaşı, rengi, temizliği, her ayrıntısı sizin işe alımınız konusunda çok önemlidir. Günümüzde, ofiste yapılan bütün meslekler, kendi kıyafet kurallarına sahiptir. Hem kadınların hem erkeklerin kıyafeti, bu kurallara uymalıdır.

Temizlik ve Titizlik Çok Önemli

İş görüşmesine giderken, kıyafetleriniz konusunda dikkat etmeniz gereken diğer detaylardan biri de kıyafetlerinizin temiz ve düzenli olmasıdır. Kıyafetinizin şık olması tek başına yeterli değildir. Günümüzde çoğu şirket, belli bir kıyafet prensibini uygulamaya çalışmaktadır. Bu prensipler arasında kıyafetlerin her zaman temiz ve ütülü olması da yer almaktadır. Bu şartların dışına çıkarsanız iş yerinde kabul görmeniz zorlaşacaktır. Bu sebeple, kıyafet tercihlerinizin daima ütülü ve temiz kıyafetlerden yana olması gerekir. Bu, aynı zamanda sizin kendinize olan güveninizi de artıracaktır. Saçlarınız da tabii darmadağın olmamalıdır. İş arkadaşlarınız arasında bu durum dalga konusu bile olabilir. Bakımsızlık birçok iş yerinde en çok istenmeyen durumların başında gelmektedir.  Bu sorun uzun süre devam ederse, işinizi bile kaybedebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka bakımlı olun.

Renkleri Uyumu Çok Önemli

Renkler de iş görüşmesinde son derece büyük yer tutmaktadır.  Renk tercihleriniz, sizin kendinize olan güveninizi yansıtmada oldukça önemlidir. Eğer kendinize güvendiğinizi göstermek istiyorsanız, kırmızı, mor veya siyah gibi renkleri ve bu renklerin tonlarını tercih edebilirsiniz.  Renkleri birbiriyle uyumlu kullanmak da şıklığınızı artıracak ve işe alımınıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında, işe alındığınızda da renk tercihleriniz önemlidir. Saygınlığınızı zedelemeyecek, çok parlamayan renklerde kıyafetler tercih etmelisiniz.

Kadınların kıyafeti de son derece önemlidir. Bol dekolteli kıyafetler veya çok kısa etekler genelde işyerleri için uygun görülmeyen kıyafetlerdir. Bu yüzden, aşırı cesur görünmeyen kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kıyafetleriniz ve makyajınız uyumlu ve sade olmalı. Örneğin, siyah bir kalem etek ve ceket takımını, kırmızı ruj ve kırmızı ayakkabılarla kombinleyerek ortaya hem şık hem de iş yerine uygun bir görüntü çıkarabilirsiniz. Böylece hem daha asil hem de daha iddialı görünürsünüz.

Stilinizi Oluşturun

İş yerinin kuralları olması demek, herkesin birbirinin aynısı giyinmesi demek değildir.  Pozisyonunuza göre giyinmeyi öğrenmelisiniz. Şirketin üst düzey bir pozisyonunda işe alınmışsanız, şirketinizi daha iyi temsil etmeniz gerekmektedir. Bu temsiliyeti hem görünüşünüze hem de hareketlerinize yansıtmanız iyi olacaktır. Resmiyet gerektiren bir pozisyonda çalışıyorsanız, kıyafet seçimlerinizde bu resmiyet görünür olmalı. Her iş yerinin kendi kuralları vardır. Bazı şirketlerde sakallı çalışabiliyorken, bazısında çalışamazsınız. Bu yüzden, bu farkları öğrenip, görüşmeye ona göre gitmeniz gerekmektedir. Bakımsız bir görüntü hiçbir kurum tarafından tercih edilmeyecektir.  Ayakkabılar da son derece önemlidir. Ayakkabılarını daimi olarak temiz tutan biri, detaylara önem verecektir ve iş hayatında da sorumluluk alacaktır. Bu çıkarım, önemli araştırmaların sonucundan elde edilmiştir. Giyim kuşama önem vererek, karşınızdaki kişide daha olumlu bir intiba bırakabilirsiniz. Bu yüzden, iş görüşmelerinden saçınızdan başlayarak, ayakkabılarınıza kadar iyi bir görünüm oluşturmalısınız.