Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Kadın Patronlar Dünyayı Değiştirecek-

Kadın Patronlar Dünyayı Değiştirecek


Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar iş yaşamında başarılı olmaya erkeklere nazaran daha azimli ve istekli. Ancak bu iddialı başlığın altını da doldurmak gerekiyor.
500 büyük Amerikan şirketi arasında yapılan bir araştırmaya göre, bu büyük şirketlerde CEO pozisyonunda kadınlar %4,6 oranında yer alıyor. Dünya her geçen gün gelişiyor, teknoloji bize akıl almaz imkanlar sunuyor ve dünya aslında bir evrim geçiriyor. Bu evrim aslında kadınlara yarıyor. Çünkü kadınlar gitgide şirketlerindeki yönetim alanlarında daha yüksek kademelerde yer almaya başladı. Bu oran her geçen gün daha fazla artıyor.

Günümüzdeki çalışma hayatına bakacak olursak, bilgi çağında bulunmamızdan kaynaklı bir işin her alanında becerikli insanlara olan ihtiyaç artmaya başladı ve bildiğiniz üzere kadınlar bu konuda oldukça başarılı. Kadınlarerkeklere nazaran daha güçlü iletişim becerilerine sahip olduklarından dolayı ilişki yönetiminde daha stratejik oluyorlar. Kadınların bu özellikleri şirketlerinde çok işe yarıyor ve çalıştıkları kurumdaki örgütsel kültürün güçlenmesini, marka itibarının yükselmesini ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin artmasını sağlıyorlar.

/resimler/2018-11/14/1247111192877.jpg

 

 

 

Güçlü kadın karakterlere bakacak olursak eğer, hepsinde ortak birtakım özellikler olduğunu görüyoruz. Başarılı olan kadınlar standartlarını biliyorlar ve onlar için mücadele ediyorlar. Bazen bu bakışları ciddi eleştiriler almalarına yol açıyor ancak onlar bunları umursamadan devam edebiliyorlar ve markaları, çalışanları, ürünleri ve en önemlisi kendileri için standartları belirliyorlar ve cesur ve acemi olmayan bir şekilde bu standartların arkasında duruyorlar. Peki neden kadın patronlar dünyayı değiştirecek diyoruz? Bütün güçlü kadın karakterlerin birtakım ortak özellikleri olduğundan bahsetmiştik, bu özelliklerin en önemlisi hem kendi ülkemizde hem de dünyada gördüğümüz üzere güçlü kadın karakterler geçmişten gelen kalıpların içine sıkışıp kalmıyorlar ve bununla yetinmeyip bu kalıpları değiştirmek için çabalıyorlar. Geçmişten gelen kalıpları, baskıları yıkmak için çok uğraşıyorlar. Başarılı olmak isteyen kadın, hem aklını hem kalbini kullanmak durumunda kalıyor ve ikisini başarılı bir şekilde kullanıp kendisini profesyonelce ifade edebiliyor. Bu da kadının girişkenliği olarak hafızalarımızda yer ediyor.
Güçlü kadınların bahsetmemiz gereken bir diğer özelliği ise pozitif enerjileri. Hem kendi enerjisini daima yüksek tutan hem de etrafına bu enerjiyi saçan kadınlar çalıştıkları yere renk katıyor. Herhangi bir aracı bir cinse tabi tutamayız ancak görüyoruz ki kişisel gelişim kitapları okumak, renkli giyinmek, kahkaha atmak, dans etmek, yoga-pilates yapmak ve hatta dengeli ve düzenli şekilde beslenmek daha çok kadınların yaptığı aktiviteler. Bu aktiviteler ise kadının enerjisini daha yüksek tutuyor ve bunu etrafına da saçmasını sağlıyor.

Özellikle Türk kadın liderlerde gördüğümüz başka bir özellik var ki o da strese karşı dayanıklı olmak. Kadınlar aile içinde bile oluşabilecek tehlikeyi önceden görmekte ve ona çözüm üretmekte çok başarılı. Bu durumu aile fertlerinin hepsinden önce yapmasıyla da öne çıkıyor. Ailelerimizdeki kadınlar, geçmişten gelen kültürel aktarımları sayesinde ve aynı zamanda içlerindeki sevgiyle ve dengeyle stresi çok kolay yönetebilen ve onla başa çıkabilen bir yapıya sahipler.

/resimler/2018-11/14/1248387129499.jpg

 

 

 

 

Kadınların iş hayatında fark yarattığı bir diğer alan ise çok yönlü olmaları. Etrafımızdaki kadınlara dikkat ettiğimizde, annelik, evlilik, çocuk bakımı gibi konulardan bahsederken bir anda borsa, para piyasaları hakkında muhabbet etmeye başladıklarını görebiliyoruz veya aynı şekilde gittikleri bir hobi kursundan bahsederken bir anda rakip analizlerinden konuşmaya başladıklarını da görebiliyoruz. Bu çok yönlülüklerini yerlerini korumak ve yeni alanlar kazanmak için kullanan kadınlar her geçen gün daha avantajlı hale geliyor.

Peki kadınlar bu çok yönlülüklerini nasıl kaybetmiyorlar? Çünkü karşı cinse göre bu yeteneklerini kaybetmemek için çok daha istekli ve kararlı bir profile sahipler. Yine yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadınların bireysel eğitimlere katılma oranı %80 şeklinde.

Egolarını yönetebiliyor ve kendilerine daha fazla soru sorabiliyor, bu şekilde kendilerini geliştirebiliyorlar. Daha fazla mükemmeli arayan, ilham peşinde koşan kadın liderler ise oldukça hırslı ve başarılı insanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Kadınlar doğaları gereği nazik bir yapıya sahipler ve bu nedenle çok iyi dinleyicilerdir. İyi birer dinleyici olmaları onların sorunlara baktığında daha çözüm odaklı ve yapıcı olmalarını sağlıyor. Her zaman doğru ve son sözü söyleme merakı içinde olmadıklarından dolayı kadınlar çeşitli fikirler duymak, onları derlemek ve iş birliği içinde olup sorunu çözmekten keyif alıyorlar. Bu yaklaşımları onların etki ettiği alanı büyütüyor ve daha fazla kişiyle iş birliği yapma şanslarını artırıyor.

Gördüğümüz gibi, kadın liderler hem anne, hem eş, hem patron hem de evlat olarak dünyayı değiştirecek. Atatürk´ün de söylediği gibi ?Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir.? Günümüzde kadınlar daha güçlü yanlarını biliyor ve iş hayatında bunu avantaj olarak kullanıyor. Geliştirmeleri gereken yanlarını biliyor ve kendini geliştirmek için uğraşıyor. Tüm bu her şey ise kadınların dünyayı değiştirmesinde kadınlara yardımcı oluyor. Lider kadınların her geçen gün artması dileğiyle...