Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Kadınların Başarılı Olduğu Sektörler

İş dünyasında erkek yoğunluğu fazla olsa da bazı sektörler var ki bunlarda kadınlar adlarından daha sık söz ettiriyor.

Genellikle geçmiş yıllarda iş dünyasında erkeklerin çok daha fazla olduğu bilinse de günümüz dünyasında kadınlar da gelişen şartlar sayesinde iş dünyasına atılmakta ve çok da başarılı olmaktadır. Ülkemiz içerisinde erkek egemen toplum anlayışı bulunmakta olsa da özellikle son yıllardan itibaren kadınlar için uygulanan teşvikler, çalışan kadın sayısının artmasına yardımcı olmuştur. Türkiye genelinde birçok başarılı iş kadını, başarı basamaklarını emin adımlarla tırmanarak zirvede yer almayı başarabilmiştir. Ülkemiz için de adeta bir gurur olan bu iş kadınları, yönetici pozisyonuna gelerek birçok erkeğin üst kademesinde görev alabilmektedir. Ülkemizin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi açısından da büyük bir öneme sahip olan kadın girişimcilerin artması, medeniyetin gelişmesi adına da son derece önemli bir konudur. Birçok farklı ülke ile karşılaştırıldığı takdirde kadınların iş alanında ülkemizde büyük başarılara imza attığını herkes rahatlıkla görebilmektedir. Birçok iş alanında erkeklerden daha başarılı işler ortaya koyabilen kadınlar, yapılan anketlerde de erkeklere göre çok daha fazla öne çıkmaktadır. Çağımızda her geçen gün değişmekte olan iş alanları arasında kadınların özellikle çok başarılı olduğu bazı alanlar bulunmaktadır. Bunlar arasında bulunan; reklamcılık, yöneticilik, pazarlama ve ulaşım sektörleri, kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen meslekler arasında yer almaktadır. Kadınlar tarafından en çok sevilen ve en fazla tercih edilen mesleklere detaylı bir şekilde göz atacak olursak;

Reklamcılık

Kadınların günümüz dünyasında en fazla tercih ettiği mesleklerden bir tanesi kesinlikle relamcılıktır. Kadınların en başarılı olduğu meslekler arasında bulunan reklamcılık; kadınların neredeyse her şeyi detaylı düşünmesi ve daha çok araştırma yapması açısından tercih edilmektedir. İnsanların neye ihtiyaç duyduğunu ve yine insanların en fazla neye ilgi duyacağını iyi bir şekilde tespit edebilen kadınlar, reklamcılık sektöründe büyük başarılara imza atmaktadır.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Ülkemiz genelinde kadınların en fazla başarılı olduğu sektörlerden bir diğeri ise kesinlikle gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Bu sektörde yöneticilik yapmakta olan kişilerin yaklaşık olarak %57´lik gibi büyük bir kısmının kadın olduğu bilinmektedir. Erkeklere oranla daha iyi bir şekilde para yönetimi sağlayan kadınlar bu sektörün olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Havacılık

Kadınların en fazla çalışmakta ve yöneticilik yapmakta olduğu sektörlerden bir diğeri da havacılık sektörüdür. Havacılık deyince hemen hemen herkesin aklına hostesler gelse de, bunun yanı sıra havacılık sektöründe yöneticilik yapmakta olan kadınların sayısı da oldukça fazladır.

Leasing ve Pazarlama

Kadınların en fazla yönetici olarak çalışmakta olduğu sektörler arasında yer alan Leasing ve Pazarlama sektörü, günümüz dünyasında çok fazla tercih edilen çalışma sektörlerinden biridir.

Faktoring ve Finans

Kadınların çalışmayı en fazla tercih ettiği sektörler arasında bulunan faktoring ve finans sektörü, bünyesinde en fazla kadın yönetici bulunduran iş alanlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Özellikle son yıllarda bu alanda çalışan kadınların sayısı ciddi anlamda artış göstermiştir. Ülkemiz genelinde özellikle kadınlar tarafından çok daha fazla tercih edilmeye başlanan finans sektörü; oldukça hızlı bir şekilde genişlemesi ve yükselme göstermesi ile dikkat çekmektedir. Diğer çalışma alanları ile karşılaştırma yapıldığında finans sektöründe yöneticilik yapan kadınların sayısının oldukça fazla olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Erkeklere göre genellikle bu sektörde daha başarılı olan kadınlar, risk almaktan korkmuyor.

İnternet

Son zamanlarda oldukça popüler olan internet sektörü de, kadınların çok fazla ilgi duyduğu ve çalıştığı sektörler arasında yer almaktadır. Birçok farklı faaliyet ve çalışmalarda bulunan kadınlar, internet üzerinden kazanç sağlama konusunda da erkeklerin bir adım önüne geçiyor. Bilgisayar ve internet kullanımına çok yatkın bir beyin yapısına sahip olan kadınlar, internet üzerinden ilgi alanlarına bağlı işler yapabilmektedir. Yöneticilik konusunda da genellikle kariyerine diğer her şeyden daha fazla önem veren kadınların çok daha yoğun olarak çalışabildiği bu sektörün en önemli öncüsü ise Yahoo´nun CEO´su olan Marissa Mayer´dir.

Kamu, Otomotiv ve Perakende

Kadınların diğer sektörlere göre daha az miktarda çalışmayı tercih ettiği diğer bir sektör ise Kamu, Otomotiv ve Perakende sektörüdür.  Bu sektörler içerisinde bulunan kadın yöneticilerin de sayısı diğer sektörlere göre oldukça azdır.