Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Kariyerlerinde Zirve Yapan Kadın Dizi Karakterleri -

Kariyerlerinde Zirve Yapan Kadın Dizi Karakterleri


Yazar: Çiğdem Çalık


Kariyerlerinde başarılı, etkileyici, güçlü bir çok kadın dizi karakteri mevcut. Zengin, hırslı, çalışkan veya komik olan bu karakterleri pür dikkat izliyoruz. Komedi, gerilim, macera, aksiyon gibi farklı tür dizilerde olan ve başarılı kariyerleri ile dikkatleri üzerine çeken kadın dizi karakterlerini sizin için listeledik.

Aklımızda yer edinen bir çok ünlü kadın dizi karakteri olduğunu söyleyebiliriz. Bu güçlü, başarılı, çekici, girişimci karakterler, kariyerlerinin zirvelerinde olmalarıyla, eğlenceli veya karanlık yönleriyle, seyircide dizileri pür dikkat izleme isteği uyandırıyor. Güzel, etkileyici, farklı alanlarda başarı yakalamış bu karakterler kurgu olsalar bile, iş hayatındaki hayallerinin peşinden giden yeni adaylara ilham kaynağı olabilirler.


İşte karşınızda, kariyerleri ile meşhur ünlü kadın dizi karakterleri!


Mad Men (Elisabeth Moss)

/resimler/2019-2/2/1153107987530.jpg

 

 

 

Elisabeth Moss, uzun soluklu dizi Mad Men´in önemli karakterlerinden reklam yazarı Peggy Olson´u canlandırdı. Dizinin ana karakteri Don Draper´in sekreterliğiyle başlayıp oradan reklam yazarlığına ve yöneticiliğe uzanan bir başarı hikayesine sahip olan Peggy Olson, 1960´ların cinsiyetçi ortamında olağanüstü bir çaba göstererek isteklerine ulaşmıştır.


Mad Men (Christina Hendricks)

/resimler/2019-2/2/1153344394262.jpg

 

 

 

Mad Men´den bahsetmişken, Joan Holloway´i de anmadan olmaz. Dizinin bir diğer başarılı kadın karakteri olan Joan Holloway, aynı Peggy gibi kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanıyor. Christina Hendricks´in hayat verdiği Holloway, dizinin sonlarında şirket ortaklığına kadar yükselmişti.


Ally McBeal (Calista Flockhart)

/resimler/2019-2/2/1154585645925.jpg

 

 

 

 

1997´de başlayan ve 2002´de sona eren dizide Calista Flockhart, bazen komik bazen de hüzünlü olan başarılı avukat Ally McBeal´a hayat vermiştir.


Game of Thrones (Emilia Clarke)

/resimler/2019-2/2/1155229396387.jpg

Game of Thrones´da bir çok başarılı kadın var ama içlerinde biri var ki azmi, kararlı oluşu ve kendine olan güveniyle diğer kadın karakterlerin bir adım önünde: Khaleesi, Daenerys Targaryen. Targaryen, üç ejderhasıyla birlikte tozu dumana katıyor ve demir tahta doğru emin adımlarla ilerliyor. Khaleesi demek, güç ve irade demek!

 

House of Cards (Robin Wright)

/resimler/2019-2/2/1155469396794.jpg

 

 

 

?´Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.´´ derler ya, Robin Wright´ın hayat verdiği Claire Underwood da, bu sözü kanıtlayan cinsten bir dizi karakteri. Dizinin ana karakteri ABD Başkanı Frank Underwood´un eşi olan Claire Underwood, bir vakfın başkanlığını da yapmıştı. Claire Underwood sağlam adımlarla ilerleyen, güçlü bir kadın karakter.


Parks and Recreation (Amy Poehler)

/resimler/2019-2/2/1156450649734.jpg

 

 

 

Amy Poehler´in hayat verdiği Leslie Knope´u bu listeye eklememek olmazdı. Oldukça komik olan bu dizide Leslie Knope, parklar ve bahçeler biriminde çalışan orta düzeyde bir bürokrat. Çalışkan, yaratıcı ve çalıştığı birimin gelişimi için elinden geleni yapan bir çalışan olan Leslie Knope, başarısıyla dikkat çeken dizi karakterlerinden biri.


The Big Bang Theory (Mayim Hoya Bialik)

/resimler/2019-2/2/1157460961630.jpg

 

 

 

Komedi dizisi The Big Bang Theory´nin karakterlerinden olan Ammy Farrah Fowler, Harvard Üniversitesi mezunu bir nörobiyolog. Fowler, hem zeki hem de oldukça komik bir karakter.


The X-Files (Gillian Anderson)

/resimler/2019-2/2/1158176121136.jpg

 

 

Gizemli durumları ve dünya dışı varlıkları merkeze alan, büyük bir hayran kitlesine sahip efsane dizi The X-Files´in başarılı FBI ajanı Dana Scully´i bu listeye eklemezsek olmazdı. Partneri Fox Mulder ile maceradan maceraya koşan Scully, titiz ve şüpheci bir karakter.

 

The Simpsons (Lisa Simpson)

 /resimler/2019-2/2/1200476277693.jpg

 

 

Onu eklemeseydik, liste eksik olurdu! Efsanevi Simpson ailesinin en zeki üyesi olan Lisa, ailenin diğer üyelerinden farklı olmasıyla dikkat çekiyor. Çok başarılı bir karakter olan Lisa Simpson´un meraklı bir vejeteryan olduğunu ve saksafon çaldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Kariyerleri ile dikkatleri üzerine çeken kadın film karakterleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz!