Kazak Altına Ne Giyilir?

Kazak Altına Ne Giyilir?

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kış modasının vazgeçilmez parçalarından kazaklar için kombin arayışı da başladı. Spor, şık veya günlük şekilde farklı kombinleme yöntemleri sayesinde bir kazağı pek çok farklı görünümde kullanabilirsiniz. İşte birkaç kazakla kış modasına farklı stillerle ayak uydurmanın yöntemleri:

 Günlük mü, şık mı yoksa spor mu?

 Öncelikle tercih edeceğiniz stili belirleyin. Günümüzde aynı parçalarla yapılan kombinlerle şık, spor veya günlük bir stil sahibi olmak mümkün. Tek bir kazakla bile pek çok farklı şekilde kombin yaparak dolabınızı rahatlıkla yönetebilir ve bugün ne giysem stresini üzerinizden atabilirsiniz.

 Günlük giyimde kazaklar

 Günlük kombinlerinizde kazak altına bir jean ve hafif topuklu bir bot giyerek hem şık hem de rahat olabilirsiniz. Özellikle kadınların çokça tercih ettiği süet botlar bu tip kombinler için en doğru seçim olacaktır. Geçen kış sıklıkla gördüğümüz jean- kazak kombinleri de sokak modasının vazgeçilmez stil ilhamlarından oldu. Ton uyumunu yakalamak için pek çok kadın koyu renk kazakların altına açık renk jean giymeyi tercih etti. Sade bir makyaj ve yine sade takılarla tamamlanan bu görünüm günlük tarzla bile kolaylıkla şık olmanın sırları arasında.

 Kazaklarda spor stil

 Ancak siz rahatlıktan yanaysanız kazaklar için vazgeçilmezlerden biri de şüphesiz taytlardır. Böylelikle yine bot veya spor ayakkabılarla kış modasına uygun bir görünüm elde etmiş olursunuz. Söz konusu moda ve trendlere uyumlu giyinmek olduğunda spor tercihlerinizde bile kazak altına giyebileceğiniz koyu renk taytlar sayesinde kış modasına uygun olabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde spor-şık denilen moda akımı sayesinde, pek çok kadın bu giyim stilini tercih ediyor.

 Şıklıkta vintage kazaklar

 Gün içerisinde rahatlıktan çok şıklık önemli diyorsanız kumaş pantolonlar sizin vazgeçilmeziniz olabilir. Son dönemlerdeki grunge ve vintage giyim modasıyla beraber kumaş pantolonların her türlü kombinde kullanılabileceğini gördük. Hatta pek çok farklı marka, kış sezonunda yaptığı reklam çekimlerinde kazak ve havuç pantolon görünümünü sıklıkla tercih etti. Yüksek bel havuç pantolonlarla ve salaş bir kazakla modaya uymak ve şık olmak çok kolay. Stilinizi kullandığınız takılarla da tamamlayabilirsiniz. Yaygın olarak haki-krem, gri-siyah, kahverengi-beyaz renkleri bu tip şıklık arayışları için vazgeçilmez renk uyumlarından.