Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Küçük İşletmeler İçin En İyi 12 Uygulama

Küçük işletmelerin gündelik işlerini bilgisayar ortamında yönetmelerini kolaylaştıran uygulamalar bulunmaktadır. Sizde bunlar ile birçok işinizi eş zamanlı olarak yönetebilirsiniz.

Küçük bir işletmeden sorumlu olmak, pek çok konu hakkında bilgi sahibi olmayı ve büyük bir sorumluluğu beraberinde getirir. Aynı zamanda, birçok farklı iş alanını aynı anda yönetebilme yeteneği gerektirir. Günlük olarak yapılacak çalışmalar arasında, çalışanların maaşlarını kontrol etmek, pazarlama işleriyle ilgilenmek gibi birbirinden farklı işler vardır. Aynı zamanda, işletmenizin veya şirketinizin 7/24 aktifliğini de sağlamanız da gerekir. Bu tip işlerde daha başarılı olmak için, teknolojinin faydalarından da yararlanmak gerekir. Bu yüzden, işletmelere uygun uygulamaları kullanmanız gerekmektedir   İşletmenize en uygun uygulamaları seçmeniz bu noktada çok önemlidir. Bir işletme için en faydalı olacak 12 uygulamayı bugün sizin için listeleyeceğiz.

G Suite

Kurulduğu günden biri, internetin efendisi konumundaki kurum Google´dır. Google´ın bir uygulaması olan G Suite de, işletmeler için en uygun uygulamalar arasında yer almaktadır. Güvenilir bir altyapısı olan G Suite sayesinde, e-posta hizmetlerini en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Sizin için gerekli olan dosyaları Drive´da saklayıp, çok kolay şekilde onlara da ulaşabilirsiniz. Microsoft Office´in en çok kullanılan programları olan Excel, Word gibi programları da G Suite sayesinde çok kolay şekilde açabilirsiniz. G Suite, sizin için gerekli dosyalar üzerinde kolaylıkla çalışma fırsatı sunar. Üstünde arkadaşlarınızla birlikte çalıştığınız bir döküman varsa, G Suite sayesinde, bunun son halini rahatlıkla görebilirsiniz.  G Suite´in en çok işe yarayan özelliklerinden birisi de, video konferans yapmaya olanak tanımasıdır. Bu sayede ekibinizle online toplantılar yapabilirsiniz.

Gsuite-Propars

Gmail sayesinde, pek çok işletme için korkulu bir rüya halini alan güvenlik problemlerinden uzak kalırsınız. Güncellemeleri otomatik şekilde yapılan yazılım sayesinde, sizin güncellemeler ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca, şirketteki verilerinizi korumak için güvenlik ayarlarını kendiniz de ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Uygulamanın en çok dikkat çeken özelliği, sizin için gerekli olan temel işlevlere tek bir uygulama ile sahip olmaya olanak tanımasıdır.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Uygulamanın farklı amaçlar için farklı paketleri bulunmaktadır. Siz hangi  özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız, o özelliği barındıran paketi seçebilirsiniz. Bütün paketlerin 14 gün boyunca ücretisz deneme sürümleri bulunmaktadır.

Skype

Skype, sesli ve görüntülü olarak yapılacak görüşmeler için ilk akla gelen uygulama olma özelliğini günümüzde de sürdürmektedir.  Skype´ın yıllar içinde pek çok rakibi piyasaya girse de, Skype´ı tahtından indirmek imkansız oldu. Skype, hem kendi ekibinizle hem de müşterilerinizle  iletişim sağlamak için en işlevsel uygulama konumundadır.  Skype sayesinde, dünyanın çok uzak bir yerinde yaşayan bir kişi ile bile çok kolay şekilde iletişime geçebilirsiniz.  Arkadaşlarınız ile ücretsiz görüşmeler yapabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz. Ayrıca, boyut sınırı olmadan dosya da gönderebilirsiniz.

Yurt dışı görüşmeleriniz sık oluyorsa ve maliyetleri de yüksekse, Skype size en uygun programdır. Çok düşük ücretler vererek görüşmeler yapabilirsiniz.  Bir görüşmeye yirmi beş kişiyi dahil edebilirsiniz. Skype, bu yönüyle, toplantılar için de en uygun program konumundadır.  Skype´I, bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonlarında kullanabilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Skype´ın en dikkat çeken özelliği, alanında en çok kullanılan program olması ve bu yüzden birçok kişinin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Bu avantajı sayesinde, iş arkadaşlarınız da Skype kullanmayı çok iyi bilir ve  kullanımda sorun yaşanmaz. 

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Skype kullanan diğer kişilere mesaj atmak, onlarla görüntülü konuşma yapmak ve dosya paylaşmak, Skype´ta ücretsizdir.  Skype aracılığı ile telefonlara çağrı atmak ve ücretsiz SMS atmak için, kullandıkça ödeme ve aylık olarak abonelik yapma seçenekleri mevcut. Microsoft Office 365 kullanarak, Skype kurumsal paketi de elde edebilirsiniz. Böylece, 250 kişiye kadar katılımcıya izin veren çevrimiçi toplantılar yapabilirsiniz.

Dropbox

Dropbox da günümüzde plaza hayatında çalışanlar için en uygun programlar arasındadır.  Online bir kişisel depolama alanı sunan Dropbox, 2 GB alanı tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Daha geniş depolama alanına ihtiyaç duyanlar içinse farklı paketleri vardır. Paketlerin ücretlendirilmesi, depolama alanının büyüklüğüne göre yapılmaktadır. Ücretli bir paketi satın aldığınızda, o an internete bağlanamasanız da, dosyalarınıza ulaşabilirsinz. 7/24 online destek seçenekleri de pakete dahildir.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Uygulamanın en dikkat çeken özelliği, son derece basit bir arayüze sahip olmasıdır. Dropbox´u tüm çalışanlar son derece rahat şekilde kullanabilir. Dosyalarınızı güvenli bir şekilde yedeklemek için en uygun programdır.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Dropbox, 2 GB depolama alanını, kullanıcılarına ücretsiz olarak vermektedir. Eğer daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyarsanız, farklı paketler size sunulmaktadır. Depolama alanı büyüdükçe, farklı ücretlendirme şekilleri ortaya çıkar. Ücretli paket tercih ederseniz, internet bağlantısı olmasa bile, dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. 7/24 online destek de paketlere dahildir.

Evernote

Not almak, yapılacaklar listesi hazırlamak, ajanda tutara günü organize etmek, plaza hayatının en çok zaman alan işleri arasındadır. Gün içinde aklımızda olması gereken işleri unutmak, özellikle beyaz yakalı çalışanlar için çok büyük problemlerdir.  Aklımıza gelen önemli fikirleri ya da gün içinde yapmamız gerekenleri unutmamak için, internetin ve teknolojinin bize sunduğu olanaklardan yararlanmamız gerekmektedir.  Evernote da adeta bir modern post it görevi konumundaki bir uygulamadır.  Evernote ile, toplantılarınızın tarihini kaydedebilir, notlar arasında aramalar yapabilirsiniz. Ayrıca notlarınızı, izin verdiğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.  Bütün masaüstü ve mobil cihazlar  ile senkronize çalışan bir uygulamadır. Bu uygulamayı ekibiniz ile senkronize biçimde kullanabilri ve bu sayede bir projeye başladığınızda, başlangıcından bitişine kadar süreci takip edebilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Uygulamanın en dikkat çene özelliği, notları el yazısı veya ses kaydı olarak ekleyebilmektedir. Notlara aynı zamanda bağlantılar da ekleyebilirsiniz. Onay listeleri ile notları zenginleştirmek de mümkündür. Notlar arasında arama yapabilir olmak, uygulamanın en dikkat çekici yanlar arasındadır.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Uygulamaya ilk etapta 60 MB not yükleyebilrsiniz. Aynı zamanda, 2 cihazda uygulamayı ücretsiz biçimde kullanabilirsiniz. Uygulamayı ekiple birlikte kullanmayı dilerseniz, ücretli paketleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede işleri takip edebilirsiniz. Aynı zamanda, çevrimdışıykan de  bütün cihazlarınızdan notlarınıza ulaşmanız mümkündür. Evernote Business´a kayıt olarak, bütün dökümanlar ve e-postalarınızı bir arada görebilirsiniz. Bu sayede, aylık depolama alanınız 10 GB daha artar. Eğer işletmenize uygulamanın faydalarını deneyerek görmek isterseniz, uygulamanın ücretsiz sürümünü deneyebilirsiniz.

MailChimp

İşinizde ne kadar iyi olsanız da, o işi doğru bir şekilde pazarlamanız gerekmektedir. Pazarlama otomasyonuna sahip olan MailChimp sayesinde, kampanyalar oluşturabilir ve müşterilerinizle e-posta sayesinde iletişim kurabilirsiniz. Ürün tanıtımlarınız ve müşterilere özel kampanyalar, MailChimp sayesinde daha kolay şekilde duyurulabilir.   MailChimp´teki tasarım şabllonları sayesinde, bülteninizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bu sayede, kampanyalarınızdan çok fazla kişi haberdar olur. MailChimp, gönderdiğiniz e-posta performans raporlarını paylaşmayı da son derece kolay hale getirir. Bu raporları inceleyip, dikkatinizi çeken gönderimlerin hangileri olduğunu belirleyip, benzer kampanyaların planlamasını yapabilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

MailChimp, diğer birçok popüler e-ticaret platformu ile entegre çalışır. Bu sayede, ürünlerin satışını doğrudan artırılmasına yardımcı olmaktadır. E-ticaret araçlarını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

MailChimp´İn fiyatlandırılması abone sayınıza ve yapacağınzı gönderimin miktarına göre değişmektedir. Ayda iki bin aboneye ve on iki bin e-postaya kadar ücretsiz şekilde programı kullanabilirsiniz. Daha fazla aboneye düzenli gönderim yapmak isterseniz, aylık ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Eğer düzensiz gönderimler yapıyorsanız, aylık ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

WeTransfer

WeTransfer, dosya paylaşımlarında en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. E-posta ile gönderemeyeceğiniz büyüklükteki dosyalarınızı kolaylıkla WeTransfer ile gönderebilirsiniz. Basit bir tasarıma sahip olan WeTransfer´i kullanmak için sizin ve alıcının e-posta adresini yazmanız yeterli. Dilerseniz gönderiminize bir mesaj da ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Herhangi bir üyelik veya kayıt işlemi gerektirmediğinden kullanımı oldukça kolay.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

2GB´a kadar olan dosyalarınızı ücretsiz olarak gönderebileceğiniz uygulama, dosyalarınızı 1 hafta sonra siliyor. Bu nedenle gönderim yaptığınız kişinin 1 hafta içinde göndermiş olduğunuz dosyayı bilgisayarına indirmiş olması gerekiyor. Bir seferde 20 GB´tan daha büyük boyutta dosya göndermek için WeTransfer Plus paketini tercih etmelisiniz. Böylelikle 100 GB´a kadar depolama alanına da sahip olmuş olursunuz. Aynı zamanda dosyalarınızı parolayla korumak ve aktarım silme tarihlerini de kaldırmanız mümkün.

Hootsuite

Sadece sosyal medya güncellemeleriniz için uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretli paketlerden birini tercih ettiğinizde ise farklı profillerle içerik planlamaları yapabilirsiniz. Profesyonel ve Team olarak adlandırılan ücretli paketler ile kapsamlı raporlar almanız mümkün. 30 Günlük deneme süresinin bulunduğu Profesyonel paket küçük işletmeler için uygun bir tercih olacaktır.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Hootsuite sadece anlık gönderimleri kapsamaz. İstediğiniz bir zaman dilimi için duyurularınızı planlayabilirsiniz. Böylelikle mesai saatleriniz dışında da paylaşımlarınızla sosyal medyada varlığınızı sürdürebilirsiniz.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Sadece sosyal medya güncellemeleriniz için uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretli paketlerden birini tercih ettiğinizde ise farklı profillerle içerik planlamaları yapabilirsiniz. Profesyonel ve Team olarak adlandırılan ücretli paketler ile kapsamlı raporlar almanız mümkün. 30 Günlük deneme süresinin bulunduğu Profesyonel paket küçük işletmeler için uygun bir tercih olacaktır.

LinkedIn

LinkedIN, profesyonel iş dünyasının vazgeçilmez sosyal medya ağı. Bu nedenle işletmeler için de oldukça büyük bir öneme sahip. LinkedIN ile iş dünyasındaki bağlantılarınızı büyütebilir, sizin için önemli kişilerle iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda şirket sayfası oluşturarak şirketinizle ilgili duyuruları paylaşabilir, reklam verebilirsiniz. LinkedIn eleman arayışlarınızda iş ilanlarınızı paylaşmanız için de ideal bir platformdur.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

İnsan kaynakları departmanı olmayan küçük işletmeler için eleman alım süreçleri zahmetli olabiliyor. LinkedIN iş ilanlarınızı yayınlayarak uygun adaylarla kolaylıkla iletişime geçmenizi sağlar.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

LinkedIN´de ücretsiz üyelikle herhangi bir ödeme yapmadan şirket sayfanızı oluşturabilirsiniz. Premium üyelik yarattığınız takdirde ise bağlantınız olmayan kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Elemen ihtiyacınız olduğunda aday havuzlarına ulaşarak entegre işe alımlar yapmanız da mümkün.

Wunderlist

Bir organizasyon yapılacaksa en önemli adım, bir iş listesi oluşturmak ve personellere görev ataması yapmaktır. Personeller ve işlerin uyum içinde olması gerekmektedir. Başarılı bir görev yöneticisi olarak çalışan  Wunderlist ile organizasyon planlaması yapmak ve görevleri listemek son derece kolaydır. Listelerinize, çeşitli fotoğraf, PDF dosyaları eklemek oldukça kolaydır. Listelere ulaşmak için telefon, tablet veya bilgisayarlar kullanılabilir. Uygulamada, önemli tarihleri aklınızda tutmak için hatırlatıcılar da oluşturabilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Uygulama sayesinde, işlerinizin en son durumunu oldukça kolay şekilde görebilirsiniz. Ayrıca, yapılan işler için son yorumları da bu uygulama sayesinde ekleyebilirsiniz. Bütün çalışmalarınızı bir arada tutarak, işlerin güncel durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Uygulamanın ücretsiz bir versiyonu da bulunmaktadır. Bu ücretsiz versiyonu kullanarak, listeler oluşturabilir ve bu listeleri istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Wunderlist Business paketi sayesinde uygulamayı  ekip olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede, görevler atayabilir ve projenin bütün aşamalarını kolaylıkla takip edebilirsiniz. Ücretli versiyon sayesinde, dosyalara sınırsız erişim de sağlayabilirsiniz.

Propars Ticaret Paketi

Bir işletmeyi düzgün şekilde idare edebilmenin en kolay yolu şüphesiz ki finans yönetimini düzgün şekilde yapabilmektir. Firmanın zarara uğramaması için stok yönetimini düzgün şekilde yapmanız gerekmektedir. Çalışanların maaşları ile ilgilenmek, ödemesi yapılması gereken muhasebe işleriyle ilgilenmek son derece vakit alan bir uğraştır. Bütün bu işlerin arasında zaman zaman kendinizi boğulmuş hissedebilirsiniz. Üstelik bütün işler için farklı uygulamalar kullanmak, işlerin yoğunluğu arasında kendinizi  daha fazla kaybolmuş hissetmenize neden olabilir. Propars, tam da bu anda devreye girip, karşılaştığınız pek çok sorunu çözmenizi sağlar. Propars Ticaret Paketi, edinebileceğiniz en uygun ticaret yönetimi programıdır. Stok yönetimi, e-fatura, online satış gibi temel gereksinimleriniz, Propars ile kolaylıkla karşılanır.

Propars´ın bir diğer işlevi de, ?´Pazar yeri entegrasyonu´´ özelliğidir. Hepsiburada, gittigidiyor vb. popüler alışveriş sitelerinde satış yapmanıza olanak sağlamasıdır. Program aynı zamanda, Amazon, eBay gibi dünyaca ünlü satış platformlarında da yer almanızı sağlar. Bu sayede, bütün dünyaya satış yapar br konuma gelirsiniz.  Ayrıca, Propars bütün satışlarınızı, sizin yerinize takip eder ve stok yönetimi yapmanıza olanak tanır. E-ticaret sitesine sahipseniz, Propars´ı buraya bağlarayak, siparişleri tek noktada toplayabilirsiniz. Bu sayede hatasız bir stok yönetimi yapmış olursunuz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Propars´ı tercih etmek için birkaç neden vardır. Fakat bunlar arasında en çok dikkat çekeni, size kazandırdığı zaman ve parador. Propars Ticaret Paketi, bir işletmede ihtiyaç duyulan bütün işleri sizin adınıza düzenler. Şirketinizin finansal açıdan daha güçlü olmasını sağlar. Tedarikçileriniz ve müşterileriniz hakkında doğru bilgiler edinmenizi sağlar. Bu sayede, işletmeniz için daha yerine kararlar alabilirsiniz. Ayrıca, bütün bunlar için farklı uygulamalar kullanmak zorunda kalmazsınız.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Propars Temel Paket için aylık 69 TL yerine 49 Tl ödeyebilirsiniz. Yıllık paketi tercih etmeniz durumundaysa, 588 TL yerine 490 TL ödersiniz. Bu kampanyadan mutlaka yararlanmalısınız.

Ayrıca, Propars kullanan herkese koşulsuz şekilde 1000  adet e-Fatura e-Arşiv hizmeti de ücretsiz olarak verilmektedir. Propars´ın hizmet kalitesini denemek için, 14 günlük ücretsiz paketi de kullanabilirsiniz.

Propars E-Fatura

Bundan çok kısa bir süre öncesine kadar, birçok yöneticinin e-fatura sisteminden haberleri bile yoktu. Kağıt faturaların elektronik hal alması, bir yasayla birlikte herkesin hayatına girdi. Böyle e-fatura sistemi daha çok duyulur bir hal aldı. Fakat, konunun geçmişi çok eskilere gitmediğinden, pek çok kaynakta yanlış bilgiler vardır.

E-fatura, cirosu belli bir seviyenin üstündeki şirketler için zorunludur. Fakat, yakın zamanda tüm işletmeler için zorunlu olacağına dair ipuçları bulunuyor.  Üstelik e-fatura kullanmak çok kolaydır. Avantajlar ve maddi kazançlar da göz önüne alındığında, e-faturaya geçmemek için bir neden yoktur.  E-fatura sayesinde, faturalarınızı tek bir tuşa basarak kesebilir ve müşterilere gönderebilirsiniz. Kırtasiye ve kargo masraflarından kurtulur, aynı zamanda da muhasebecinizin iş yükünü de hafifletirsiniz. Üstelik, faturalarınız bu sayede müştelerinize son derece hızlı şekilde ulaşır. Propars E-Fatura´yı tercih ettiğinizde, faturaları arşivleme problemli de ortadan kalkar. Propars, kestiğiniz faturaları, 10 yıl boyunca ücretsiz olarak saklamaktadır. Propars, piyasadaki firmalar arasında, Maliyet Bakanlığı onayı alan az sayıdaki firma arasındadır.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

Propars´ı tercih ettiğinizde, e-fatura hizmetinden ücretsiz şekilde yararlanabilirsiniz. Bu da, ayda en fazla bin faturaya kadar fatura kesen işletmelerin, 475 TL karda olacağı anlamını taşımaktadır. Fatura kağıtlarına harcadığınız paralar hesaplandığında, Propars E-Fatura´nın ne kadar avantajlı olduğunu anlarsınız.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Propars E-fatura´yı kullanmak için aylık 49 TL´ye satışta olan Propars Ticaret Paketini satın alabilirsiniz. Propars kullanan bütün müşteriler, aylık ücretsiz 1000 e-fature/e-Arşiv hakkını elde edersiniz. Eğer daha fazla e-fatura kesiyorsanız, size uygun başka  bir paket tercih edebilirsiniz.

Polaris Office

Polaris Office, bilgisayarlarla mobil cihazlar arasında bir köprü kurmaya yarayan bir ofis programıdır. İş hayatınızda sıklıkla kullandığınız PDF,ODT,TXT ve Microsof Office dökümanlarını görüntülemeniz ve düzenlemeniz bu program sayesinde mümkün olmaktadır. Bu programı kullanarak, Word veya Excel belgelerini  PDF´e çevirebilirsiniz. Belgenizde düzeltemeler yapabilir, en güncel hallerine de kullandığınız cihazlardan ulaşabilirsiniz. Belgeleri, iş arkadaşlarınıza da açabilir, onların düzenleme yapmasını sağlayabilirsiniz. Kullandığınız depolama servisi ile Polaris Office´i birbirine bağlayabilir, belgeleri tek noktada toplayabilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliği nedir?

En dikkat çeken özellik, belge hazırlamanın son derece kolay olmasıdır. Ayrıca, güçlü düzenleme özellikleri sayesinde, dökümanlarınızı sorunsuz hale getirebilrisiniz.

Ücretlendirme kriterleri nedir?

Uygulamanın temel paketi aylık 60 MB ve sınırlı 1 GB depolama alanını kullanıcılara verir. Bir bilgisayar ve iki mobil cihazınızdan, temel paketi kullanabilirsiniz. Çalışanlarınızla birlikte kullanmak için bir sınırsız depolama paketi isterseniz, ücretli bir paket seçmeniz gerekmektedir.  Böylelikle, dosyaları oluştururken, daha çok düzenleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda, günün her anında online destek almanız da mümkün hale gelir. Size en uygun planı seçerek, aylık veya yıllık olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.