Levi’s® Sonbahar/Kış 2021 Kadın Koleksiyonu

İnsan ve doğayı birbirinden ayrı düşünemeyiz. Çevreyi korurken aynı zamanda insan olmanın ne demek olduğunu keşfedebiliriz.

İnsan ve doğayı birbirinden ayrı düşünemeyiz. Çevreyi korurken aynı zamanda insan olmanın ne demek olduğunu keşfedebiliriz. Tabii ki seçimimiz bilinçli tüketim. Levi's®  da Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonlarının arkasındaki temayı bu çerçevede “Buy Better, Wear Longer” (Daha iyisini al, daha uzun süre giy) mottosuyla oluşturuyor.

 Levi’s® son birkaç sezondur doğaya ve çevreye odaklanmış çalışmalarına bu sezon da aynı kararlılıkla devam edip sürdürürlebilirlik yatırımlarını genişletiyor. Hem kıyafetlerin üretim sürecini hem de bunun stile yansımasını doğanın bir kutlaması olarak kucaklıyor. İnsan olmanın ne anlama geldiğini, bireyselliğimizi ve yaratıcılığımızı ele alan bir koleksiyon olmasının dışında doğadan nasıl ilham alındığı ve doğaya karşı nasıl sorumlu olunduğu gibi soruların yanıtlarını da cevaplıyor. Bu sezonun konsepti olan Human Nature (İnsan Doğası), tamamen iyimserlik ve zanaat sevgisiyle ilgili. Her zaman olduğu gibi bu koleksiyon da, Levi's®’la hayatımızın her alanında; işte, okulda ya da son zamanlarda en çok vakit geçirdiğimiz ev ortamında, şık görünmenin mümkün olduğu gösteriliyor.

Kadınlar için bu sezon şık ve günlük giysiler bir araya getiriliyor. Klasik 70'ler stiline modern bir yorum getirilerek oluşturulmuş bir koleksiyon karşımıza çıkıyor. Doğru duydunuz, 70'ler geri döndü!  “70’s High Family” adında bu yeni koleksiyon, 70’ler modasını 90’ların popüler sokak stilindeki modern dokunuşlarıyla birlikte harmanlıyor. Koleksiyon, Levi's® Orange Tab arşivlerimizden ilham alan fermuarlı süper yüksek belli Levi's® '70s High serisi, 70’s High Flare‘70s High Slim Straight ve '70s High Micro Mini'yi içeriyor. Bu koleksiyon, hem TENCEL™ ile streç olmayan denim, hem de streç organik pamuklu denimi sunuyor. Spor ayakkabılarla gündelik bir şekilde giyilebilirken, botlarla ya da bir blazer ile giyildiğinde de sofistike ve şık bir görünüm elde edebilmek mümkün.

Feminen üstler de bu sezonun büyük bir odak noktası haline geliyor. Denim üstlerin de rahatlığının ön planda olduğu kabarık kollu, çiçek baskılı, fırfırlı ya da şeffaf kumaşlarla oluşturulmuş parçalarla birlikte, geniş, fırfırlı yakası ve peplum şekliyle bir hayli feminen olan yeni Prairie Trucker Jacket, koleksiyonun en favori parçalarından. Cool ve şirin bir görünümle birlikte ofiste de giyilebilir olması bu ceketi vazgeçilmez kılıyor. Her ortamda giyinilebilsin diye Tencel™ ile yumuşacık çıkarılabilir bir yaka oluşturduk.

“Daha iyisini al, daha uzun süre giy."

Bu sezon, daha sürdürülebilir üretim uygulamalarını teşvik etmek için hali hazırda uyguladığımız çabalarımıza devam ediyoruz. İddialı iklim ve su hareketlerini yöneterek Pamuklu Kenevir ve Organik Pamuk gibi materyal ve teknolojilere yatırım yapıyoruz. Water

Levi's® ürünleri dayanıklı ve zamana karşı koyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Satın alın, giyin ve yıllar boyunca sevin. Herhangi bir Levi's® jean pantolonunuzun veya Trucker'ınızın tamire ihtiyacı olursa, dikiş, yama ve hatta yeni bir şeye dönüştürülmek üzere bir Levi's Talior Shop’a getirebilirsiniz.

İster en sevdiğin Levi's® jean sonsuza kadar seninle olsun, ister başkasına devrederek ona ikinci bir hayat ver. Levi's®, tüketicilerin atıkları azaltmasına ve jean’lerin ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. “Sizinle birlikte yaşamış jean’leriniz olduğunda veya ikinci el jean pantolonlar için tasarrufa gittiğinizde farkı bir deneyim yaşarsınız. Levi's® dayanaklıdır ve değerini uzun süre korur.” diyen Ürün İnovasyonu Başkan Yardımcısı Paul Dillinger sözlerine şu şekilde devam ediyor; “Kaliteye yatırım yapıp kalıcı değerler tasarlayarak, müşterilerimize hem fiziksel hem de duygusal dayanıklılığı sunmayı hedefliyoruz.”

Moda üretiminin ve tüketiminin sürdürülemez seviyelere ulaştığının farkındayız: 2000-2020 yılları arasında global giyim tüketimi iki katına çıktı. Gardıroplarımızda çok fazla parça var ama her giysiyi daha az giyiyoruz. Giysileri elden çıkarma konusunda çok hızlıyız, kıyafetleri neredeyse 15 yıl önce yaptığımızın yarısı kadar dolabımızda saklıyoruz. Bu nedenle sorumluluk bilinciyle yaklaşarak, "Daha iyisini al, daha uzun süre giy” çağrısı yapmak için bir araya geliyoruz.