Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Ofis Çalışanları İçin Beslenme Önerileri-

Ofis Çalışanları İçin Beslenme Önerileri


İş hayatı içerisinde, ofis çalışanları sürekli oturarak çalışan ve sağlıksız tüketilen besinler nedeniyle obezite ve hastalıklara yakalanma riski en yüksek olan gruptur.  Bu nedenle eğer siz de bir ofis çalışanıysanız kilo almadan sağlıklı bir şekilde yaşamınıza Devam etmeniz için dikkat etmeniz gereken birkaç Püf nokta vardır.

Yoğun çalışma temposu insanların bazen kendilerini ikinci plana atmalarına sebep olmaktadır. Çoğu insan işyerine giderken güzel görünmek için giyinip hazırlanır ancak işini tüketeceği besinleri hiç düşünmez.  Bu nedenle de çalışma hayatının stres ve yoğunluğuna Bir de beslenme düzensizliği eklenir ve sağlık problemleri kapınızı çalar. Unutulmamalıdır ki sağlıklı bir vücuda sahip olmak için mutlaka 3 ana öğün atılmadan tüketilmelidir. Aksi halde kan şekeriniz düşeceğinden bu durum diğer öğünler de daha fazla beslenme ihtiyacını duymanıza sebep olur.  Gün boyu ofiste yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırabilmeniz için yanınıza 3 ya da 4 ara öğün almalısınız. Bu ara öğünler süt, kuru ve yoğun gibi besinlerden oluşmalıdır. Bu sayede gün boyu kan şekerinizin düşmesini önleyerek metabolizmanızı da çalıştırabilirsiniz.

Ofis Çalışanları İçin Öneriler

/resimler/2018-12/20/1120123662958.jpg

 

 

 

İlk olarak sağlıklı ve zinde bir gün geçirebilmeniz için mutlaka kahvaltı yapmalısınız.  Kahvaltı günün en temel ünlü olmakla birlikte vücudumuza verdiğiniz bir merhaba Mesajıdır.  Kahvaltınızda yer alan besinlerin mutlaka protein, antioksidan ve Omega 3 yönünden zengin olması Aynı zamanda da iş konsantrasyonunuzu arttırıcı etki yapacaktır.  Kahvaltıda domates, salatalık, yeşillik, yumurta ve peynir tüketmek karbonhidrat içeren Gıdalara nazaran sizi Daha zinde olmanıza yardımcı olacaktır. Sabahları tükettiğiniz simit, poğaça ve börek gibi karbonhidrat oranı yüksek ürünler gün içerisinde yorgunluk ve uyku hissi uyandıracaktır.

Düzenli beslenmenin yanı sıra Besinlerin vücudumuzda sağlıklı olarak yapılabilmesi için mutlaka su tüketmeye Özen göstermelisiniz.  Birçok insanın yaptığı en temel hata farklı içecekler tükettiği için su tüketmemesidir. Ancak, suyun yerini başka hiçbir içecek alamaz.  Siyah çay, ıhlamur, sade kahve ve yeşil çay gibi içecekler tükettiğinizde masanızın üzerinde mutlaka her zaman suya yer vermelisiniz.
Yoğun stres altında olduğunuz için çoğu zaman önemsemenizde ara öğünler metabolizmanızın kurtarıcısı niteliğindedir. Özellikle Öğle ve akşam yemeği arasındaki sürenin uzunluğu düşünüldüğünde Vücudunuzun mutlaka ara öğün tüketme ihtiyacı olacaktır.  Bu sayede gün içerisinde aktiflik düzeyiniz artacak ve işlerinizde daha verimli bir hale geleceksiniz. Sizde Çantanızda mutlaka taze ya da kuru meyveler, kuruyemişler, süt, yoğurt, Light bisküviler, galeta, salatalık gibi ürünlere yer vermeli ve çalışırken bunları ulaşabileceğiniz bir noktada bulundurmalısınız.

Çalışanların en çok yanlış beslendikleri öğle yemekleri olmaktadır.  Çünkü yemek ile çok fazla vakit harcamak istemeyen kişiler genellikle fast food tarzı yiyecekler ile öğünlerini geçirmekte ve bunun sonucu olarak da fazla kilolar ile karşı karşıya gelmektedirler. Öğle yemeğiniz de az yağlı, baklagil içeren ve mutlaka sebze bulunan bir tabağı tüketmeniz Vücudunuzun enerji olarak doygunluğa ulaşmasını sağlayacak ve vücudunuzu yormayacaktır.

Ofis çalışanlarının en çok muzdarip oldukları konulardan biri ise hareketsiz kalmalıdır.  Ancak bu durumun önüne çalışmalarınıza belirli süre aralıklar vererek işyeri içerisinde kısa yürüyüşler ile geçebilirsiniz.  Ayrıca bu uygulamayı tuvalete giderken odanızda yakın tuvaleti değil uzak tuvaleti tercih ederek de yapabilirsiniz. Gelecek dönemlerde obezite veya diğer sağlık problemlerine yakalanmamak için kendinize alternatif çözümler bulmalı ve vücudunuzu asla Susuz ve besinsiz bırakmalısınız.
(ofis çalışanları, beslenme önerileri)