Örgü Çanta Modelleri

Örgü çantaların şıklığı ve sıcaklığı bayanlar için ayrı bir yeri bulunmaktadır.

Çantalar kadınlar için en önemli aksesuarlardan biri olarak görülmektedir. Yaz, kış, nişan, düğün, alışveriş, gezmeler, davetler gibi pek çok ortamda bayanlar çantalarını yanında bulundurmaktadırlar. Bayanların olduğu her yerde şıklığın ve zarafetin olması ile de çanta olmazsa olmaz bir tercih olarak görülmektedir. Bir bayan ne giymiş olursa olsun belki bir abiye, belki bir takım, belki pantolon bluz, belki şort ve tişört, hatta belki plajda mayo ya da bikini tüm bu unsurların yanı sıra ellerinde muhakkak çantaları bulunmaktadır. Boy, desen olarak birçok model çantalar bulunmaktadır. Bunların özellikle kış mevsimine yakışan ve daha bir uygun duran çanta modelleri bulunmaktadır ki, gerçekten ister bayanların kendisi örmüş olsun, ister ise tasarımcıların özenle tasarladıkları en moda çanta koleksiyonlarından olsun, örgü çantaların şıklığı ve sıcaklığının bayanlar için ayrı bir yeri bulunmaktadır.

Son yıllarda artan örgü modası bayanların hem el becerisini geliştirmekte, hem de çok farklı bir şıklık kazandırmaktadır. 

Örgülerin tekrar modaya çıkması ile birlikte bayanların tasarım gücünü ortaya koymakta ve şık ilginç modeller meydana gelmektedir. Bunlar arasında pek çok örgü çeşitleri bulunmasına rağmen örgü çanta model tasarımlarında Tunus örgüsü modeli kullanılmaktadır. Çünkü Tunus örgüsü çok sert düşmesinden dolayı kalıp gibi durmakta ve elbette bu örgü çeşidi çanta modellerinde kullanılmaktadır. Örgü çanta modelleri arasında rengârenk bir tasarım ve kol askısında bulunan deri parça herkesin dikkatini çekmektedir. Örgüden çok fazla çiçekler örerek daha sonra bunu farklı bir kumaş üzerine monte edilebilmesi ve bunun yanı sıra yan takılan modeller gençlerin okula giderken çok fazla tercihi arasında olmaktadır. Hasır görünümü tarzında olan çantalar ya da halkaların üzerine örülen motiflerden ortaya çıkan yeni tasarımlar sayesinde her geçen gün daha fazla gözde haline gelmektedir. Sadece bayanlara değil küçük kız çocuklarına minik kelebek tarzında örülen modellerde mevcuttur.

İster aksesuar olarak kullanın ya da pazara gitmek için ya da örgülerinizi taşımak için kullanabileceğiniz hoş çanta modelleri bulunmaktadır. 

Birkaç rengin bir araya getirilerek örülmüş desenli örgü çanta modellerini hayatınızın her alanın da ve anında her türlü ihtiyaç için kullanılması mümkündür. İster örgüleriniz için ister pazara gitmek için pek çok örgü çanta modelleri bulunmaktadır. Kişilerin hem boş zamanlarını değerlendirmek için, hem de kendilerine birçok renkli çanta yapmak için örgü çanta modellerinden ilham alabilmektedirler. İster günlük kullanım, ister özel bir yere giderken farklı tasarımları ile örgü çanta modelleri bayanlar için tercihler arasındaki yerini almıştır. Kendiliğinden örülen askılar, ahşap askılar, deri askılar gibi farklı aksesuarlar ile süslemeler yapılarak daha zengin bir hale de getirilebilen örgü çanta modelleri her yaşa ve kullanıma uygun bir şekilde tasarlanmaktadır.