Uyku Probleminin en yaygın 5 hatası

Carousel Fashıon Show Göz Kamaştırdı

Günlük Hayatta Enerjiden Nasıl Tasarruf Edilir

Kadınların Rolünü Güçlendiriyoruz

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Saç Bakımında Kilin Önemi

Gülben Ergen Bursalı Hayranlarıyla Buluştu

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Pahalı Bakım Ürünleriyle Vedalaşın

Doğal Bakım Ürünleri ve Etkileri

Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak için kozmetik ürünleri ilk seçenek olmaktan çıkıyor artık. Eğer doğallıktan yanaysanız bu sizin için hem sağlıklı hem de ekonomik olacaktır. Kozmetik ürünlerinin varlığı her ne kadar çok olsa da buna alternatif olarak doğal bakım ürünlerinin de hatırı sayılır bir yerdedir. Yaygın olarak kullanılan kozmetik ürünler pahalı olmasının yanı sara doğal ürünlerin sağlamış olduğu yararları sağlayamamaktadır.  

Cildinizin ışıl ışıl bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız mutlaka bu doğal ürünleri kullanın.

İşte sizin için hazırladığımız doğal bakım ürünleri

Bal

Akne ve sedef hastalıklarıyla etkili bir mücadelesi olan balın sağlığa olan faydalarını saymakla bitiremeyiz. Balın anti bakteriyel özelliğe sahip olması akne gibi oluşumları engellemektedir. Bal cildi nemlendirir ve gözenek temizleyici görevi görür. Ülkemizde bal üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kaliteli bir bal ile cildinize muhteşem sonuçlar kazandırabilirsiniz. Mükemmel bir antioksidan olan bal düzenli tüketildiğinde vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olur ve anti bakteriyel özelliğiyle cilde mükemmel bir görünüm kazandırır.

Meyan Kökü

Meyan kökü nemli ve yağışlı bölgelerde yetişirken sulak alanlarda boyları 2 metreye kadar ulaşabilmektedir.  Ülkemizde bolca yetişen meyan kökü halk arasında öksürük giderici ve üst solunum hastalıklarına iyi gelmesiyle bilinmektedir.

Meyan kökü egzama ve aknelere karşı oldukça etkilidir. Antimikrobiyal etkisi sayesinde zararlı UV ışınlarına karşı bir koruma sağlamaktadır. Kaşınan ve tahriş olmuş bir cilde sahipseniz meyan kökü bu rahatsızlıkları gidermekte etkili olabilir. Yaşlanma belirtilerine de oldukça etkili çözümleri bulunmaktadır.  Meyan kökü düzenli tüketildiğinde cildi nemli tutar ve parlaklık kazandırır.

Tarçın

Tarçın tatlılardan yemeklere hatta bitki çaylarına kadar uzanan ve varlığını hissettiren bir bitki olarak karışımıza çıkmaktadır.  Sağlık açısından oldukça faydalı olan bu baharat ortaçağlardan itibaren öksürük boğaz ağrısı ve buna benzer hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır.  Günümüzde ise bu baharatın birçok hastalığa iyi geldiği keşfedilmiştirç. Türk mutfağında oldukça fazla kullanılan bu baharat Antioksidan bakımından oldukça fazla bir değere sahiptir. Aynı zamanda enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.  Tarçını toz halinde bal ile karıştırarak mucizevi etkisini ikiye katlayabilirsiniz. Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkları engelleyen  Tarçın antioksidan etkisiyle hücreleri etkili bir şekilde korur. Tarçını bal ile karıştırıp bir yüz maskesi elde edebilir ve bunu kullandığınızda olumlu etkiyi görebilirsiniz.

Yaban Merisini

Antioksidan deposu olarak bilinen Yaban mersinleri birçok vitamin ve minarel kaynağıdır. Hafızaya iyi geldiği bilinmekte ve aynı zamanda kalp sağlığı içinde birebirdir.  Yaban mersinleri E, C vitaminleri, potasyum, çinko, folik asit ve demirin yanı sıra bitkisel pigmentler (polifenoller) içerir. İçerdiği C vitamini ile birlikte cildin yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.

Yaraların ve kesiklerin hızlıca iyileşmesi için oldukça etkili olan yaban mersini aynı zamanda C ve k vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Yaban merisini cilde uygulanmaz ama düzenli olarak tüketildiğinde etkilerini kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz.

Avokado

Avokadonun faydaları arasında ilk göze çarpan etki cildin yenilenmesi ve iyileşmesi yönündedir. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunan Avokado İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirildiği gibi Kansere karşı koruyucudur. Kalp ve damar sağlığı açısından da yararlıdır. Avakado, vücutta toksik maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar. Sağlıklı ışıldayan bir cilt için avokado tüketmek elde edilecek olumlu sonuçlar için birebirdir. Faydalı yağlar bakımından oldukça zengin olan Avokado cilt bariyerlerini güçlendiren E vitamini içermektedir.

Brokoli

Brokoli, insan sağlığı için çok faydalı sebzelerden birisidir; başta kanser ve kalp hastalıkları olmak üzere, diyabet gibi kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Bu şifalı sebze vücuttaki sağlıklı hücreleri ve dokuları destekleyen çok sayıda antioksidan içerir. Her derde deva olabilecek güçte olan Brokoli cilt içinde önemli bir besindir. İçerisinde bulundurduğu vitamin ve minareler sayesinde sağlıklı bir cilt için elde edilecek tüm değerler mevcuttur. Yaşlanma belirtilerini yok edebilecek ve parlak bir cilde sahip olmak için mutlaka brokoli tüketilmelidir.