Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Sabahları Pratik Hazırlanmak İçin Birkaç Öneri--

Sabahları Pratik Hazırlanmak İçin Birkaç Öneri


Çalışan kadınlar için en zor durumlardan biri sabah hazırlanıp evden çıkmaktır.  özellikle çalışan anneler Sabahları vakitlerini daha verimli kullanmak istemektedir. Bu yazımızda sizlere Sabahları daha hızlı hazırlanabilmesi için birkaç pratik bilgi verdik. Siz de sabahları vaktinizi hem çocuklarınızı ayırabilir hem de kısa süre içerisinde istediğiniz şıklığı Yakalayarak işinize gidebilirsiniz. İşte Sabahları daha hızlı

 

hazır olmak için yapmanız gerekenler?

1. Dolabınızı Mevsim Geçişlerine Hazırlayın

Dolabınız içerisinde sadece o mevsime ait kıyafetlerin yer alması sabahları uyandığınızda daha kolay kombin yapmanıza yardımcı olacaktır. Aksi halde yaz mevsiminde dolabınızda kışlıkların bulunması, kış mevsiminde dolabınızda yazlıkların bulunması hem kombin yapmanızı zorlaştırır hem de dolabınız içerisinde tıkış tıkış bir görünüme neden olur. Çok dolu dolap içerisinde istediğiniz parçaları bulmak ve eşleştirmek de bir hayli zor olacaktır.

2. Ütü İşlerinizi Gece Halledin

Sabah giymeyi düşündüğünüz kıyafetlerin eğer ütülenmesi gerekiyorsa bu işi geceden halletmek sabah size büyük avantaj sağlayacaktır. Aksi halde sabah yaşayacağınız herhangi bir aksilik durumunda tekrar kombin yapmak zorunda kalacaksınız ve ütü için ekstra zaman harcamanız gerekecektir.

3. Hava Durumunu Gözden Geçirin

Bir sonraki gün giyeceğiniz kıyafetlerin ne olduğuna daha hızlı karar verebilmek için hava durumu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.  Bir sonraki gün için kombinizi sabah yapacaksınız mutlaka hava durumu hakkında bilgi edinin. Bu sayede havaya uygun kıyafetlerinizi seçmek ve kombin yapmak daha kolay olacaktır.


4.Kirli Kıyafetleri Mutlaka Kirli Sepetine Atın

Eğer kıyafetleriniz kirli ise onları dolaba kaldırmak yerine kirli sepetine atmak bir sonraki sefere kıyafet seçiminizi kolaylaştıracaktır.  Kirli kıyafetlerin dolabınızda yer almaması onları seçme ya da giyme ihtimalinizi ortadan kaldırır. Bu sayede yanlışlıkla o kıyafetleri giymez veya o şekilde İşe gitmezsiniz.


5. Günlük ve İş Kıyafetlerinizi Farklı Yerlere Yerleştirin

Evde kullandığınız ya da günlük kıyafetlerinizi iş kıyafetleriniz ben farklı bir bölüme yerleştirmek dolabınızı açtığınızda daha kolay kıyafet seçmenize yardımcı olacaktır.  Bu sayede gereksiz kıyafetleri el atmayıp sadece istediğiniz ve doğru kıyafetleri giymeniz kolaylaşacaktır.


6. Sevdiğiniz Kombinleri Birlikte Asın

Sevdiğiniz ve her an sizi kurtaracak parçalardan oluşturacağınız kombinleri birlikte asmak hazırlıksız yakalandığınız günler için bir kurtarıcı olacaktır.  Ayrıca bunları alternatifler oluşturmak ve birbiriyle uyumlu parçaları yakın asmak Sabahları kıyafet seçiminizi kolaylaştırıp daha kısa sürede hazırlanmanızı sağlayacaktır.