Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya hayatımızın merkez noktasında yer almaya başlamıştır.

Sosyal medya; seneler içerisinde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeyi başarmıştır. Saniyeler içerisinde yüzlerce farklı insana ulaşabilme imkânı sağlamasının yanı sıra benzer ilgi alanlarına sahip olan, aynı meslekleri yapan ya da aynı hobileri olan insanları buluşturabilmesi sosyal medyayı çekici kılan özelliklerden sadece bir tanesidir. Hemen hemen tüm insanları yanlarından asla ayırmadığı cep telefonlarına ya da bilgisayarlarına direkt olarak içerik gönderebilme imkânı yavaş yavaş sosyal medyayı ticari bir ortama da dönüştürmeye başlamıştır. Facebook, Twitter, Instagram ya da Pinterest gibi ücretsiz olarak giriş yapılabilen sosyal medya siteleri dikkatli bir şekilde kullanıldığında pazarlama aracına dönüşebilmektedir. Bu hesapları pazarlama aracı olarak kullanan kişiler müşterileri ile doğrudan iletişim kurabilir, markasını rahatlıkla tanıtabilir ve saygınlığını son derece artırabilir.

Sosyal medyanın çağımızda bulunan tartışmasız gücünden ve etkilerinden faydalanmak için öncelikli olarak açtığınız sosyal medya hesabını profesyonel bir şekilde idare etmelisiniz. Bu şekilde şirketiniz gün geçtikçe daha fazla ünlenir ve daha fazla bir kitleye hitap edersiniz. Sosyal medya üzerinden doğru içerikler ile paylaşım yapmak, takipçi sayınızın her geçen gün daha fazla artmasını sağlayacaktır. Facebook, LinkedIn ya da Twitter iş dünyasında en fazla tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Ancak bunun yanı sıra dikkatli ve iyi bir şekilde tasarlanan Tumblr ya da Pinterest sayfası da yoğun bir kitleye ulaşmanızı sağlayabilir. 

Seçeceğiniz farklı platformlarda bulunan farklı kitleleri düşünerek seçeceğiniz içerikler, takipçi sayısında oldukça büyük bir etkiye sahip olacaktır. Açacağınız sosyal medya hesaplarından sizinle aynı mesleği icra eden tanınmış kişileri takip etmeniz size büyük bir artı kazandıracaktır. Güncel konular hakkında ya da ilginç bulduğunuz içerikler hakkında paylaşım yapmak da sayfanızın kalitesini arttıracaktır.  Sosyal medya milyonlarca insanı bir araya getirebilme imkânı sağladığından bu platformlar üzerinden elinizden geldiğince tartışmalara ve sohbetlere katılın. Sattığınız üründen önce insanların sizi tanıması, sizinle iletişim kurması, sayfanızın kalitesini de arttıracaktır.

Sosyal medya hesabınızı yalnızca ürünlerinizi satmak ve tanıtımlarını yapmak amacıyla kullanmamalısınız. Sizi takip eden insanların ilgisini çekecek, farklılık bulacağı bilgiler ve içerikler paylaşmalısınız. İnsanların sizinle iletişime geçmesini ve hatta sohbet etmesini sağlamalısınız. Sayfanızda paylaştığınız içeriklerin çalıntı olmamasına, ilgi çekici olmasına, kaliteli olmasına, yararlı olmasına ve özgün olmasına son derece önem gösterin. Takipçilerinizin sizin gönderilerinizi paylaşmasına izin verin. Bu durum sosyal medya hesabınızın ve sizin tanınma oranının artmasına yardımcı olur.

Özel hayatınızda ve iş hayatınızda size herhangi bir şekilde ulaşan kişilere cevap vermeniz ne kadar önemli ise, sosyal medya üzerinden sizinle iletişim kurmaya çalışan insanlara cevap vermeniz de o kadar önemlidir. Size sorulan sorulara elinizden geldiği kadar hızlı cevap vermelisiniz. Şikayet ve istekleri göz önünde bulundurarak onlara çözüm odaklı cevaplar sunmalısınız.

Paylaşımlarınızda içerikleriniz sadece metinlerden ibaret olmamalıdır. Fotoğraflar, videolar, çizimler vb. kullanmalısınız. Hem eğitici hem de eğlendirici bir hesap olmaya özen göstermelisiniz. Rakiplerinizin sosyal medya üzerindeki paylaşımlarını da takip etmeyi unutmayın.

Sosyal medya oldukça hızlı bir sanal ortamdır. İnsanlar tepkilerini ve isteklerini saniyeler içerisinde belirtmektedir. Yeni düşüncelerinizi, uygulamalarınızı ya da projelerinizi hayata geçirmeden önce sosyal medya üzerinden anketler yaparak insanların tepkisini ölçüp, bu sonuçlara göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya üzerinden sağlanan ücretli reklam ve tanıtım imkanlarından da kesinlikle faydalanın.

 

Takipçi sayınızın hemen bir anda yükselmesini beklemeyin. Zaman içerisinde gitgide takipçi sayınız artacaktır, acele etmeyin. Web sitenizin altına sosyal medya hesaplarınızı ekleyin. Takipçilerinize ilgi duydukları çekilişler düzenleyin. Yine sizi takip edenlere hediye olarak indirim kuponları ve hediyeler gönderin. Ödüllü yarışmalar ve bu tür çekilişler sosyal medya hesabınızın takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır.