Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Stresli Bir Dünyada Mutlu Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

İlk olarak her insanın bilmesi gereken en önemli husus şudur ki, sadece kendi hayatında değil başkalarının hayatında da sıkıntılar ve stresler yaşanmaktadır. Yani her insan için mutlu anlar olabileceği gibi sıkıntılı anlarda olabilmektedir. Bunun bilinmemesi ve sanki her türlü stresinde kendi hayatında olduğunun düşünülmesi insana çok büyük zararlar vermektedir. Bu yüzden stres herkes için vardır ve rahatlıkla üstesinden gelinebilecek bir problemdir. Peki, siz kişisel olarak bu stresin üstesinden gelebilirsiniz ancak bir çocuğunuz olduğu zaman böyle stresli bir dünya da çocuğunuzu mutlu şekilde nasıl yetiştirebilirsiniz?

Pozitif olun ve öyle kalın!

Bunun en basit cevabı pozitif olaraktır. Pozitif olmayı biraz açacak olursak, yukarı da söylediğim gibi her insanın hayatında zorluklar, stresler olmaktadır. Ancak insanlar bu zorluk ve stresleri bazen çok fazla büyütmekte, içinden çıkılmayacak bir hale getirmektedir. Bu şekilde ilerlemek son derece yanlıştır. Eğer pozitif olarak düşünürseniz stresi çok daha kolay yenebilir ve çocuğunuza göstereceğiniz davranışlarda daha iyi yönde şekillenebilecektir. Bunun için ilk olarak yaşayacağınız stres karşısında pozitif olmaya ve pozitif kalmaya özen göstermeniz olacaktır.

Stresli bir dünyada çocuk yetiştirirken çocuğunuza karşı farklı davranışlarda bulunmamak için mutlaka bu stresi yenmeli ve stresle başa çıkmanın yollarını geliştirmelisiniz. Çünkü insan hayatı içerisinde zaman zaman stresli süreçler yaşanabilir ve bu stresli süreçleri çocuğunuza direkt bir şekilde yansıtırsanız çocuğunuzun karakter gelişimini olumsuz bir şekilde etkileyebilirsiniz. Bu bağlamda stresi kendi hayatınızda yenmek ve stresi yenmenin yollarını geliştirmek, stresli bir dünyada mutlu çocuk yetiştirmenin en kilit noktasıdır diyebiliriz.