Regl döneminde tüketilmesi gereken besinler 

İşinize uygun doğru saç rengi nasıl seçilir?

Bavul hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KADIN CEO’LARI BULUŞMASI

Ev Hanımlarına Kendi İşlerini Kendileri Kurabilmeleri İçin Faizsiz Kredi Yardımı

Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler

Pop Dünyasının Yeni Nesil Dev İsimleri Bir Arada

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?Ticaret Bakanı Pekcan Müteahhitlere Latin Amerika Çağrısında Bulundu

 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada “Paraguay Ticaret ve Sanayi Bakanı Liz Cramer ile beraber Türkiye ile Paraguay arasındaki kültürel benzerliğin rüzgarını arkamıza alarak iş dünyasının önündeki engelleri kaldırmaya hazırız. Müteahhitlerimiz Latin Amerika’da çok az iş aldı. Müteahhitlerimizin toplam 25 projede 975 milyon dolarlık iş hacmi var” şeklinde konuştu.

Ticaret Bakanı Pekcan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin İstanbul Binası’nda düzenlenmiş olan Paraguay – Türkiye Çalışma Yemeği’nde iş adamlarının daha verimli çalışabilmeleri için önlerindeki tüm engelleri kaldırmaya hazır olduklarını belirtti.

Pekcan’ın diğer söyledikleri ise şöyle:

2018 yılının aralık ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile beraber Paraguay'a gittiğimizde bu ilişkiler için ilk zemini hazırlamış olduk. Paraguay Ticaret ve Sanayi Bakanı Liz Cramer ile Paraguay'da bir araya geldiğimiz zaman ilişkilerimize aynı perspektiften baktığımızı aynı vizyona sahip olduğumuzu, bu ilişkilerin ekonomik ve ticari ilişkilere yansıması yönünde de aynı hedeflere sahip olduğumuzu gördük. Bizim Paraguay ve Latin Amerika ile bazı benzerliklerimiz var. Kültürel açıdan Türk dizilerinin Latin Amerika'da çok ilgi görmesi kültürel benzerlikten kaynaklanıyor. 
Paraguay Ticaret ve Sanayi Bakanı Liz Cramer ile beraber Türkiye ile Paraguay arasındaki kültürel benzerliğin rüzgarını arkamıza alarak iş dünyasının önündeki engelleri kaldırmaya hazırız. Yeter ki iş adamlarımız karşılıklı ticaret ve ekonomik ilişkilerimizin geliştirilmesine ve karşılıklı yatırımlarımızın arttırılmasına hazır olsunlar. Türkiye ile Paraguay arasındaki ihracata baktığımız zaman yüzde 80'ini demir-çelik ve soya kapsıyor. Bu ürünleri daha fazla çeşitlendirmek ve derinleştirmek iş dünyasının elinde. Bizde onlara destek vereceğiz. Aynı zamanda Türkiye otomotiv, otomotiv yan sanayi, tekstil, hazır giyim, beyaz eşya, şekerleme ve bisküvide, çeşitli sektörlerde dünyanın önde gelen ihracatçıları arasında. Bizde aynı zamanda Paraguay ürünlerinin ithalatçısı ve dağıtıcısı konumunda olmaya hazırız.”

Cramer: “ Türkiye’nin Çok Büyük Bir Ekonomik Potansiyeli Var”

Çalışma Yemeği’nde Paraguay Ticaret Bakani Cramer ekonomimizi birleştirme şansımız olduğundan ve MERCOSUR’un gerçekten büyük bir Pazar olduğundan bahsetti. Cramer Türkiye ile iş birliklerini arttırmak istediklerini ve Türkiye’nin büyük bir ekonomik potansiyeli olduğunu da sözlerine ekledi.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’da Bu İşbirliği Hakkında Konuştu

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Pekcan’ın iş dünyasında başarılı bir yönetici ve girişimci olduğuna dikkat çekti. Kadın Girişimciler Kurulu’nda Pekcan ile çalıştıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Pekcan’ın pek çok girişimci kadını iş hayatına kazandırdığını da sözlerine ekledi.

TOBB’un Türkiye’de bulunan özel sektörün tamamını çatısı altında bulundurduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

Türkiye'de faaliyet gösteren, her sektördeki, yerli ve yabancı, küçük ve büyük, tüm firmalar bizim üyemizdir. Hizmet kapasitemiz ve yaptığımız işler bazında, dünyanın en gelişmiş, ilk üç oda sisteminden birisiyiz. Ayrıca, bütün küresel iş örgütlerinin de içinde ve yönetimindeyiz. Milletlerarası Ticaret Odası'nın yönetim kurulu üyesiyim. Avrupa Odalar Birliği Eurochambers'ın, İslam Odalar Birliğinin ve Asya Pasifik TSO Federasyonunun da başkan yardımcısıyım. 
Paraguay'ın da üyesi olduğu, Latin Amerika Ticaret Sanayi Odaları Birliğinde (AICO) gözlemci olarak yer alıyoruz. Türk iş dünyası olarak, Paraguay da dahil olmak üzere, MERCOSUR üyeleriyle, ticari ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Aramızda pek çok alanda işbirliği olanakları bulunduğuna inanıyorum. Bu itibarla Paraguay, bizim için, önemli potansiyel ticaret ortağı konumundadır. Paraguay ve bölge ülkeleriyle ticaretimizin artırılmasına yönelik
en önemli enstrümanlardan birisi Serbest Ticaret Anlaşmasıdır. Türkiye ile MERCOSUR arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması müzakerelerine tekrar başlanması ve söz konusu anlaşmanın biran önce tamamlanmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda Paraguay'ın da destek vermesini bekliyoruz.”

Ayrıca Hisarcıklıoğlu konuşmasında; dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firmasından 46 tanesinin Türkiye’ye ait olduğunu, Paraguay ile yapılan işbirliğinin sadece ticaretin yanı sıra ilerleyen dönemlerde enerji, altyapı, tarım, mühendislik hizmetleri ve müteahhitlik alanlarında da olma potansiyeli olduğunu belirtti.

Hisarcıklıoğlu: “Müteahhitlerimiz bugüne kadar 100'ü aşkın ülkede, 390 milyar dolarlık, 9 bin 700 adet projeyi başarıyla üstlendiler. Müteahhitlik firmalarımız, tüm dünyada, altyapı projelerinden sanayi komplekslerinin inşasına, birçok alanda tecrübe sahibidir. Paraguay'ın alt ve üst yapı projelerinde de yer almaya hazırız.” sözlerini de konuşmasına ekledi.